כוח מגלן נכנס לשטח אש של יחידה אחרת במהלך אימון בירי מרגמות; לא היו נפגעים

תקרית הבטיחות אירעה בזמן אימון שדימה לחימה בצפון. רק לאחר שהחיילים עלו בקשר מול הכוחות הירי הופסק. מתחקיר האירוע עולה כי היחידות לא ידעו זו על הימצאותה של זו באזור

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוח צה"ל באימון בצפון, בשנה שעברה
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

תקרית בטיחות התרחשה במהלך אימון של יחידת קרבית בשבוע שעבר, במהלכו דימו החיילים לחימה בגזרת הצפון. כוח מרגמות שביצע את האימון לא ידע על כניסה של לוחמים מיחידת מגלן לשטח האש בו בוצע האימון, וירה לעברם פגזי מרגמה. רק לאחר שהצליחו הלוחמים לעלות בקשר מול הכוחות הנוספים בבקשה שיחדלו את ירי המרגמות, הופסק הירי. לא היו נפגעים באירוע.

המקרה פורסם לראשונה הערב (ראשון) בחדשות 12, לאחר שבצה"ל כבר החלו התחקירים בעקבות אותה תקרית בטיחות חמורה. מדובר על שני כוחות לא אורגניים שפעלו באותו האזור ללא תיאום מוקדם ומבלי שאף אחד מהצדדים לא ידע על הימצאות הכוח השני.

כוח של יחידת מגלן הוקפץ לפעילות מבצעית באזור הצפון. כשהכוח הגיע לנקודה בה הוא היה אמור להיערך לפעילות, הבחינו הלוחמים כי מבוצע ירי של פצצות מרגמה לעברם. הכוח הבין שמדובר בירי משטח ישראל לעברו, וניסו לדווח על כך לכוחות נוספים בגזרה כדי לחדול את הירי. כוח המרגמות חדל ברגע שהבין כי מדובר בחיילים שנכנסו לשטח האש בו הם מתאמנים, ועצר מידית את הירי.

מצה"ל נמסר בתגובה לתקרית: "במהלך אימון שהתרחש בשבוע שעבר בצפון הארץ, אירעה תקרית בטיחות במהלכה כוח צה"ל שהה בשטח אש בזמן תרגול ירי מרגמות של כוח אחר במרחב. אין נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר באירוע חמור שתוחקר על ידי המפקדים. מתחקור ראשוני של האירוע, עולה כי הפער נבע מחוסר תיאום אג"מי בהעברת המידע. האירוע תוחקר לעומק ולקחיו הופקו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ