ישראל תעצור את העברת הדלק לרצועת עזה בשל הפרחת בלוני תבערה - כך הודיע הבוקר (שלישי) מתאם פעולות הממשלה בשטחים. אתמול פרצו 13 שריפות ביישובי עוטף עזה כתוצאה מהפרחת הבלונים.

תחנת הכוח בעזה נשענת במידה רבה על סולר ישראלי, אך ערוכה להמשיך לפעול כמה ימים גם במקרה שישראל תקפיא את העברתו. אם ההקפאה תימשך יותר מכמה ימים, הדבר עשוי לפגוע באופן משמעותי באספקת החשמל בעזה, מה שיחריף את המצב ההומניטארי שם. 

"בעקבות הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לשטח מדינת ישראל והצתת השריפות בעוטף עזה, הוחלט על הפסקת העברת הדלקים לתחנת הכוח ברצועת עזה דרך מעבר כרם שלום החל מהיום בבוקר ועד להודעה חדשה", נכתב בהודעת מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

צוותי כיבוי הוזעקו אתמול למועצות האזוריות אשכול, שדות נגב ושער הנגב, והשתלטו על האש בכל המוקדים. מדוברות כבאות והצלה נמסר כי נשרפו כ-300 דונמים בשטחי שער הנגב. אחד הבלונים נחת בגן ילדים בשדות נגב שהיה ריק, לא היו נפגעים.

ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין אמר כי "טרור הבלונים פגע לנו במקום כואב במיוחד - מצפור אסף סיבוני, שהוקם לזכרו של בן ניר עם שנפל באסון המסוקים. טרור השריפות אינו יכול להימשך. לא נתרגל לכך ולא נקבל זאת כשגרת חיינו".

בחודש שעבר, לאחר סבב לחימה בין ישראל לפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה, הושגו הבנות לפיהן תופסק הפרחת בלוני התבערה. למרות הסיכום, בלוני התבערה עדיין מופרחים ומובילים לשריפות שפורצות מעת לעת בשטחי העוטף.

שריפה מבלון תבערה סמוך לגבול עם הרצועה, בחודש שעברצילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ