ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (רביעי) בדרום ואמר: "המדיניות שלנו היא ברורה - אנחנו רוצים להשיב את הרגיעה, אבל במקביל אנחנו נערכים למבצע צבאי רחב, אם כזה יידרש. אלה ההנחיות שלי לצבא".

נתניהו קיים הבוקר דיון קבינט באוגדת עזה עם מפקד פיקוד הדרום ומפקד האוגדה, וכן נפגש עם ראשי רשויות מהעוטף והדרום. ראש מועצת אשכול גדי ירקוני וראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין עזבו את הפגישה במחאה על כך שנתניהו לא התמקד בפגישתו בבעיות הייחודיות שמהן סובלים יישובי עוטף עזה. ירקוני וליבשטיין אמרו: "הופתענו לגלות שלפגישה עם ראש הממשלה הוזמנו 20 ראשי רשויות מהדרום ולא היתה לראש הממשלה כל כוונה לקיים פגישה ייעודית בנושא עוטף עזה כמצופה וכמתבקש בימים אלה ועל פי בקשתנו".

שני ראשי הרשויות הוסיפו כי "אנו מכבדים את חברינו, ראשי הרשויות בדרום, גם הם מתמודדים עם מצבי חירום לא פשוטים, אך אנו סבורים מעל לכל ספק שהאתגרים, הצרכים והמציאות בעוטף עזה שונים בתכלית משאר הרשויות. יש לנו חשש עמוק למידת המודעות וההבנה של הממשלה למה שקורה כיום בישובי עוטף עזה. לא נשלים ולא ניקח בזה חלק. לכן החלטנו שלא להשתתף בפגישה ואנו קוראים לראש הממשלה לקיים שיח ישיר עם ראשי הרשויות של עוטף עזה".

בתגובה לעזיבת הפגישה אמר נתניהו: "אני מצטער שכמה מראשי הרשויות שתמיד אומרים שלא מקשיבים להם - הלכו דווקא כשבאנו להקשיב להם, אבל אנחנו נעשה את מה שדרוש עבור כולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ