שב"כ: מומחה לאמצעי חבלה מטעם חמאס נכנס מעזה לישראל כדי להקים מעבדת נפץ

שירות הביטחון הכללי חשף כי סיכל רצף ניסיונות של הזרוע הצבאית של הארגון להקים תשתיות טרור בגדה במטרה לבצע פיגועים. לפי שב"כ, אחד מהם נכנס לישראל עם אישור הומניטרי שקיבל מטעמים רפואיים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעצרים של צה"ל בגדה המערבית, באוקטובר
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שירות הביטחון הכללי מסר כי (שב"כ) סוכל רצף ניסיונות של הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה להקים תשתיות טרור בגדה המערבית, במטרה לבצע פיגועים. בהודעה שפרסם היום (רביעי), נכתב כי בין השאר, חמאס הכשיר במשך שנה מומחה אמצעי חבלה מהרצועה, כדי שיקים בגדה מעבדה לייצור מטעני תופת. לפי שב"כ, המומחה הוכנס לישראל עם אישור הומניטרי שקיבל לטובת טיפולים רפואיים.

פאדי אבו אלסבחצילום: תקשורת שב״כ

פעילות חמאס נחשפה בעקבות שורת מעצרים שביצע שב"כ של האנשים שגויסו על ידי הזרוע הצבאית של הארגון. על פי ההודעה, מומחה החבלה, פאדי אבו אלסבח, בן 35 מנציראת שברצועה, עבר אימונים צבאיים רבים שהכשירו אותו בין היתר לייצר חומרי נפץ ולעמוד בתחקור במעבר ארז ובחקירת אנשי שב"כ. אבו אלסבח גויס ביולי 2018, לאחר שאותר על ידי איש חמאס ששמע שהוא מצוי בהליך לקבלת היתר כניסה לישראל מטעמים רפואיים. הפגישות החשאיות בינו בין פעילי חמאס התקיימו בביתו של מצעב השלמון, ששוחרר מהכלא בעסקה שבה הוחזר לישראל גלעד שליט.

נור אלדיןצילום: תקשורת שב״כ

לפי שב"כ, אבו אלסבח פנה לרופאה בעזה ושילם לה כדי שתזייף עבורו מסמכים רפואיים, שיעידו כי אינו יכול לקבל טיפול ראוי לפציעתו בעזה ויאפשרו לו לקבל היתר הכניסה לישראל. האישור אמור היה לאפשר לו לקבל טיפול רפואי בחברון, אולם הוא לא הגיע לבית החולים אלא חבר לגורמים בעיר שסייעו לו בתוכניתו. הוא נעצר בטייבה לפני כחודשיים, והוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה.

פעיל אחר, מהכפר עוריף שבשומרון, נעצר בחשד כי עמד בקשר עם פעיל חמאס בעזה, נור אלדין, במטרה להוציא לפועל פיגועים. 11 פעילים נעצרו גם בכפר זאויה שליד קלקיליה בחשד שהופעלו על ידי אלדין, שהנחה אותם לבצע פיגועי התאבדות וירי בישראל. אלדין עומד גם מאחורי חוליה של ארבעה צעירים מהכפר עראבה שבגדה. מחקירת שב"כ עלה כי אחד מהם הסכים לבצע פיגוע התאבדות וניסה לגייס פעילים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ