40 פלסטינים נפצעו היום (שישי) מאש צה"ל בהפגנות השבועיות בגבול הרצועה, בהם אחד באורח קשה מאוד - כך הודיע משרד הבריאות בעזה. לפי ההודעה, 22 מהמפגינים נפגעו מאש חיה. צה"ל מסר כי שני פלסטינים נעצרו לאחר שחצו את גדר המערכת בדרום הרצועה. אחד מהעצורים נשא סכין, והשניים הועברו לחקירה. שני פלסטינים נוספים שחצו את הגדר חזרו מיד לשטח הרצועה.

מצה"ל נמסר כי כ-7,000 פלסטינים השתתפו בהפגנות בכמה מוקדים לאורך הגדר. כמה מהם השליכו מטענים לעבר כוחות הביטחון, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

ההפגנות היום לא חרגו מהמתווה שקבעו בחמאס, שלפיו נאסר על ההמונים להתקרב לגדר. בנוסף, פקחים מטעם הארגון מנעו הסלמה ליד הגדר כדי לשלוט בעוצמת המחאה.

הוועדה המארגנת של התהלוכות קראה לציבור הפלסטיני להשתתף בהן כדי למחות נגד הוועידה הכלכלית שכינסה ארה"ב בבחריין. "באחדותנו נפיל את המזימה נגד העם הפלסטיני", קראה הוועדה המארגנת. חבר הלשכה המדינית של חמאס, חליל אלחיה, אמר שהוועידה בבחריין נכשלה משום שהפלסטינים החרימו אותה. לדבריו, הפלסטינים בעזה "ימשיכו במאבק העממי ובכלים העומדים לרשותם" כדי להתנגד לעסקת המאה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בוועדה ציינו שההפגנות יימשכו גם בשבוע הבא בקריאה "לא למשא ומתן ולא להכרה בישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר ביום רביעי באוגדת עזה ונפגש עם ראשי רשויות מהעוטף ומהדרום. "המדיניות שלנו היא ברורה - אנחנו רוצים להשיב את הרגיעה, אבל במקביל אנחנו נערכים למבצע צבאי רחב, אם כזה יידרש. אלה ההנחיות שלי לצבא", אמר בביקור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ