נתניהו: "אין שום שינוי בחוק החסינות, אני לא אצטרך אותו בכלל"

ראש הממשלה אמר בסרטון שהעלה לפייסבוק כי שום שינוי בחוק החסינות לא נכלל בהסכמים הקואליציוניים שגובשו במהלך הניסיון להקים ממשלה: "זה הכל בלוף אחד גדול"

לוגו הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בירושלים, בשבוע שעבר
לוגו הארץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הבוקר (ראשון) כי אין בכוונתו לשנות את חוק החסינות. "אף אחד לא משנה את החוק, לא צריך לשנות אותו, ואני לא אצטרך אותו בכלל. לא צריך בכלל משום שלא היה כלום ולא יהיה כלום". לדבריו, שום שינוי בחוק החסינות לא נכלל בהסכמים הקואליציוניים שגובשו במהלך הניסיון להקים ממשלה, "זה הכל בלוף אחד גדול".

נתניהו, החשוד בשוחד ובמרמה והפרת אמונים וצפוי לעמוד לדין בכפוף לשימוע, ביקש בחודשים האחרונים לשמור על החסינות שלו באמצעות שינוי חוק החסינות: כיום נדרשים חברי כנסת לבקש מוועדת הכנסת להותיר את חסינותם בהצבעה מיוחדת, ובאפריל הניח ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) על שולחן כנסת הצעת חוק להחזרת החוק לנוסח הקודם, ששונה ב-2005, וקבע שח"כ יזכה לחסינות אוטומטית. כדי להסירה נדרש עד אז היועץ המשפטי לממשלה לבקש זאת מוועדת הכנסת, שהכריעה בעניין באמצעות הצבעה. החלטת הוועדה מגובה בהמשך בהצבעה במליאת הכנסת. 

כחלק מהמהלך נתניהו התכוון לקדם הצעת חוק שנועדה לשלול מבית המשפט העליון את הסמכות להתערב לא רק בנושאי חקיקה אלא גם בהחלטות מינהליות של הממשלה, השרים או הכנסת. ההצעה היתה אמורה לאפשר להפוך החלטה של העליון להסיר את חסינותו של נתניהו, אם תתקבל. במאי פורסם ב"הארץ" כי מקורבים לראש הממשלה מעריכים כי הוא לא יקדם את חוק החסינות החדש ובמקום זאת יתמקד בהגבלת סמכותו של בג"ץ. 

לפני הבחירות הקודמות נשאל ראש הממשלה בראיון בערוץ 2 על כוונתו לקדם מהלכים שימנעו את העמדתו לדין וענה: "מה? מה פתאום! התשובה היא לא. מה שיפיל את זה זה העובדות עצמן". הוא הוסיף אז: "לא עסקתי בזה ואני לא מתכוון לעסוק בזה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ