מקורות בחמאס: הצלחנו לסכל התנקשויות בבכירי הארגון בחודשים האחרונים

המקורות אמרו לעיתון הלבנוני "אל-אחבאר" כי מאז פעולת צה"ל שהשתבשה בחאן יונס ניסתה ישראל להרוג כמה מבכירי הארגון בסיוע משתפי פעולה. לדבריהם, נעשה ניסיון להרעיל בכיר בזרוע הצבאית, ולבכיר אחר נשלחה חבילה ממולכדת

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכב שנפגע בפעולת צה"ל בחאן יונס, בנובמבר האחרון
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מקורות בחמאס אומרים כי הארגון הצליח בחודשים האחרונים לסכל התנקשויות של ישראל בבכירים בזרוע הצבאית של הארגון. לדברי המקורות, שצוטטו בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר", הניסיונות נעשו בעקבות פעולת צה"ל שהשתבשה בחאן יונס. הם הוסיפו כי בניגוד להתנקשויות קודמות, בניסיונות האחרונים לפגוע בבכירי חמאס נעשה שימוש ב"אמצעים שקטים" שלא יותירו עקבות המובילים לישראל. לכך, אמרו, הצטרפו פעולות האזנה לאנשי הזרועות הצבאיות של הארגונים הפלסטיניים ברצועת עזה.

לפי המקורות שציטט "אל-אחבאר", בחודש שעבר עצרו מנגנוני הביטחון של חמאס משתף פעולה עם ישראל, שפעל בשליחותה כדי להחדיר רעל למזון של אחד מבכירי הזרוע הצבאית. הם לא נקבו בשמו של הבכיר, אך אמרו כי אם ההתנקשות היתה מצליחה היתה זו מכה קשה לארגון. לדבריהם, ישראל ניסתה להרוג בכיר אחר באמצעות חבילה ממולכדת שנשלחה אליו, אך זו אותרה ופורקה לפני שהגיעה ליעדה. המקורות אמרו כי בעקבות תקרית זו נערך תחקיר, שהביא למעצרם של חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל.

אנשי חמאס ייחסו את ההתנקשויות לרצונה של ישראל לשקם את ההרתעה ולהציג הישג לאחר כישלון הפעולה בחאן יונס ומעצר חשודים בשיתוף פעולה. לאחר המבצע, אמרו, ניסתה ישראל לגייס סוכנים חדשים בעזה באמצעות פיתוי כספי או סחיטה, והגבירה את מאמציה לצותת לבכירי הפלגים הפלסטיניים. לדבריהם, "ישראל ניסתה לחזור לשיטות שבהן פעלה בשנות ה-70 נגד בכירים בארגונים הפלסטיניים".

אתמול הכריז חמאס על מצב חירום ברצועה למשך כמה שעות, והודיע על גיוס מילואים מלא במנגנוני הביטחון ובזרוע הצבאית. משרד הפנים בעזה הודיע שהעלאת הכוננות היא חלק מתרגיל פתע, שנועד לוודא כי כוחות הביטחון ערוכים להתמודד עם "תרחיש של איום ביטחוני מפתיע". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ