שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יותם ברגר
יותם ברגר
עץ כרות ליד סוסיא, הבוקר
עץ כרות ליד סוסיא, הבוקרצילום: נאסר נאווג'עה / בצלם
יותם ברגר
יותם ברגר

פלסטינים בדרום ובמרכז הגדה המערבית דיווחו כי בלילה (חמישי) נכרתו עשרות עצי זית במטעים שלהם. הפלסטינים בדרום הר חברון, באזור סוסיא, דיווחו על כריתת כ-160 עצי זית, ובתורמוס עיא שבמרכז הגדה דיווחו על נזק לכמאה עצי זית נוספים. הפלסטינים לא דיווחו על ריסוס כתובות, והרקע למעשה לא ברור.

אתמול דיווחו למשטרה תושבים מהכפר דיר קדיס על ריסוס כתובות נאצה ונזק לגלגלי כלי רכב במקום. דיר קדיס הוא הכפר שבו גר מחמוד קטוסה, שהאישום נגדו על אונס בת השבע בוטל. בין היתר, במקום רוססה כתובת שבה נכתב "דורשים עונש מוות למחמוד קטוסה". תושבים בדיר קדיס הפיצו לאחר התקרית תיעוד ממצלמות אבטחה שמוצבות בכפר, שבו נראים שלושה בני אדם מנקבים את גלגליה של מכונית חונה.

ביום ראשון דיווחו תושבים בכפר עוורתא הסמוך לשכם על השחתת כלי רכב בכפר, כאשר צמיגיהם נחתכו ורוססו עליהם כתובות לאומניות בעברית. בין הכתובות שרוססו היתה "חיזמא נקמה", על רקע דריסת חיילים ביום שבת סמוך למחסום מצפון לירושלים.

מלבד כלי הרכב, רוססו כתובות גם על חומות סמוך לבתים בכפר. בין היתר, רוססו מגני דוד והכתובות "כשנשפך דמנו ניקח גורלנו בידנו, ד"ש מחיזמא" ו"יהודה וישראל נלחמים על כבוד ישראל, חיזמא נקמה". מצלמת אבטחה שהוצבה במקום תיעדה שני רעולי פנים ניגשים לכלי רכב וחותכים את צמיגיו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ