עשרה תושבי ערערה נפצעו ושלושה נעצרו בעימותים עם המשטרה בהריסת בית בכפר

השלושה, בהם בנו של בעל הבית, נעצרו בחשד שתקפו את השוטרים שהגיעו לפנות את הבית שנבנה ללא היתר. במחאה על הריסת הבית, המועצה המקומית שבתה היום וכינסה ישיבת חירום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחמד מלחם, יו"ר הוועד העממי בוואדי ערה, בין ההריסות בערערה, היום

עשרה מתושבי שכונת חור סקר שבכפר ערערה שבוואדי ערה נפצעו הלילה (רביעי) בעימותים עם כוחות המשטרה שהתקיימו בעת הריסת בית משפחת מרזוק, בשל בנייה ללא היתר. שלושה בני אדם שהתנגדו להריסת המבנה, בהם בנו של בעל הבית, נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים והפרעה לסדר, ושוחררו מאוחר יותר.

כ-200 שוטרים נכנסו לכפר בסמוך לשעה 3:00 בבוקר, וסיימו להרוס את המבנה בסביבות השעה 7:00 בבוקר. בעקבות הרס הבית, המועצה המקומית ערערה הושבתה היום, ומאוחר יותר תתכנס לישיבת חירום בה יוחלט על צעדי מחאה נוספים.

בני משפחה הולכים בין הריסות ביתם בערערה, היוםצילום: אמיר לוי

לאחר הריסת הבית, מדוברות המשטרה נמסר כי ברשתות החברתיות הופץ היום סרטון בו נראה מעצרו של אחד החשודים, שלדבריהם "הוא ערוך מגמתי ואינו משקף בצורה מלאה את אשר קרה במהלך ההריסה". מהמשטרה נמסר גם כי הכוחות שנכחו במקום הותקפו באבנים, וחלק מיער סמוך לבית שנהרס הוצת.

אחמד מלחם, יו"ר הוועד העממי בוואדי ערה שמלווה את המשפחות ואת בעלי הבתים שיש נגדם צווי הריסה, אמר כי ההריסה היא התנכלות כלפי בעלי הבתים. "אמנם מדובר בבניין ללא היתר שנבנה על שטח חקלאי, אבל אין מדובר בבניין שמפריע לפרויקט או לתוכנית כלשהי, והיה ניתן למצוא לו הסדרה". הוא הוסיף כי ההריסה היא "אחד הכלים האכזריים שיש", וכי בשנה האחרונה המדינה מגבירה את השימוש בקנס בן עשרות אלפי שקלים שמוטלים על בעלי הבתים".

ג'עפר פרח, מנהל מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל, האשים בתגובה להריסת הבית את ראש הממשלה בנימין נתניהו ב"הגברתו של גל הריסת הבתים, וניסיון לייצר אויב מבפנים כדי להסיט את הדיון הציבורי מכישלונו". המרכז מתח ביקורת על הריסת הבתים ביישובים הערביים, ובהם כ-70 דירות בשכונת ואדי אל-חומוס שבמזרח ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ