מרצ ומפלגתו של אהוד ברק מתאחדות; סתיו שפיר תשובץ במקום השני

בראש הרשימה, שתיקרא "המחנה הדמוקרטי", יעמוד ניצן הורוביץ. יאיר גולן ישובץ במקום השלישי, אחרי סתיו שפיר. זנדברג ברביעי, גילאון בחמישי, פריג' בשישי, יפעת ביטון בשביעי, נעה רוטמן בתשיעי וברק בעשירי

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניצן הורוביץ, סתיו שפיר ואהוד ברק
חיים לוינסון
חיים לוינסון

מרצ ומפלגתו של אהוד ברק ישראל דמוקרטית הודיעו הבוקר (חמישי) כי הן חוברות לרשימה מאוחדת שתיקרא "המחנה הדמוקרטי". יו"ר מרצ ניצן הורוביץ יעמוד בראש הרשימה, סתיו שפיר תעזוב את מפלגת העבודה ותשובץ במקום השני, יאיר גולן ממפלגתו של ברק במקום השלישי, תמר זנדברג, אילן גילאון ועיסאווי פריג' ממרצ יוצבו במקומות הרביעי, החמישי והשישי בהתאמה ויפעת ביטון מישראל דמוקרטית תשובץ במקום השביעי.

המקומות השמיני וה-11 משוריינים לסתיו שפיר, והיא מנסה למשוך אליהם ח"כים מהעבודה. אם לא תצליח, תוצב יו"ר התנועה הירוקה יעל כהן פארן - לשעבר חברת כנסת מטעם העבודה - במקום השמיני. במקום התשיעי תשובץ נעה רוטמן ממפלגתו של ברק. ברק ישובץ במקום העשירי. במקום ה-12 יוצב מוסי רז ממרצ. חברי מפלגתו של ברק ישוריינו גם במקומות ה-14 וה-15. על פתקי ההצבעה יופיעו האותיות "מרצ".

הרשימה הצפויה:

1. ניצן הורוביץ (מרצ)

2. סתיו שפיר (העבודה)

3. יאיר גולן (ישראל דמוקרטית)

4. תמר זנדברג (מרצ)

5. אילן גילאון (מרצ)

6. עיסאווי פריג' (מרצ)

7. יפעת ביטון (ישראל דמוקרטית)

8. משוריין לסתיו שפיר

9. נעה רוטמן (ישראל דמוקרטית)

10. אהוד ברק (ישראל דמוקרטית)

11. משוריין לסתיו שפיר

12. מוסי רז (מרצ)

13. מיכל רוזין (מרצ)

14. משוריין לישראל דמוקרטית

15. משוריין לישראל דמוקרטית

בהודעה שפורסמה הבוקר, נמסר כי שפיר היתה "הגורם המלכד במגעים" וכי "יוזמי האיחוד מאמינים שהקמת 'המחנה הדמוקרטי' היא צעד ראשון והכרחי במשימה להחזיר את מדינת ישראל למסלול".

ברק הגיב לחיבור בטוויטר, וכתב כי "המערכה על מדינת ישראל מתחילה הבוקר. המחנה הדמוקרטי - כולנו יחד, נילחם וננצח". בהתייחס למיקומו הנמוך יחסית ברשימה, כתב: "למופתעים: המיקום היחיד שחשוב - איפה נתניהו יהיה ב-18/09".

ממפלגת העבודה נמסר הבוקר: "אנו שמחים על הצטרפותו של אהוד ברק לרשימת מרצ, המהלך הזה ימנע אובדן קולות במחנה של רשימה שלא עוברת את אחוז החסימה ואיימה לאבד קולות למחנה המרכז-שמאל". לפי ההודעה, "החלוקה כרגע היא ברורה. מפלגת העבודה מציבה אלטרנטיבה אידאולוגית חברתית ואלקטורלית ברורה לגוש הימין, דבר שיאפשר לנו לפרוץ ולהביא קהלים חדשים ולהחליף את שלטון נתניהו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ