האו"ם: מספר הילדים הפלסטינים שנהרגו ונפצעו בשנה שעברה בסכסוך - הגדול מאז 2014

לפי הדו"ח, 59 ילדים פלסטינים נהרגו בעימות מזוין, 56 מהם מידי כוחותיה של ישראל. מזכ"ל האו"ם קרא לישראל "לנקוט באופן מיידי באמצעי מניעה והגנה שיעצרו את השימוש המוגזם בכוח"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רצועת עזה, בחודש שעבר
רויטרס

מספר הילדים הפלסטינים שנפצעו ונהרגו בשנה שעברה בסכסוך הישראלי-פלסטיני היה הגדול ביותר מאז 2014. כך, לפי דו"ח ההגנה על ילדים בסכסוכים מזוינים, שהגיש אתמול (שישי) מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש למועצת הביטחון של הארגון. לפי הדו"ח, המוגש באופן שנתי, מרבית הילדים נפגעו מידי כוחותיה של ישראל.

גוטרש קרא לישראל "לנקוט באופן מיידי באמצעי מניעה והגנה שיעצרו את השימוש המוגזם בכוח". הוא הוסיף כי "על כל הגורמים הפלסטיניים להימנע מלעודד השתתפות של ילדים בפעולות אלימות".

עימותים סמוך לגבול הרצועה, בחודש שעברצילום: IBRAHEEM ABU MUSTAFA/רויט�

לפי הדו"ח, 59 ילדים פלסטינים נהרגו בשנה שעברה בגדה ובעזה, 56 מהם מידי כוחות ישראל. מתוך 2,756 הילדים הפלסטינים שנפצעו, קבעו מחברי הדו"ח שישראל אחראית לפציעות של 2,674 "בהקשר של הפגנות, עימותים וצווי חיפוש ומעצר".

אף שהוזכרה בדו"ח, ישראל לא נכנסה לרשימה השחורה של מדינות שמצורפת למסמך. בטיוטה של הדו"ח לשנת 2015 ישראל וחמאס הופיעו ברשימה השחורה, אך בגרסה הסופית הושמטו ממנה. באותו דו"ח נמתחה ביקורת על מבצע "צוק איתן" שאליו יצאה ישראל ב-2014.

רצועת עזה, בחודש מאיצילום: Hatem Moussa/אי־פי

לפי הדו"ח שהתפרסם אתמול, הקואליציה בהובלת סעודיה הנלחמת בתימן היתה אחראית למותם של 729 בני אדם ב-2018 – כמחצית מהילדים שנהרגו בעימותים באותה שנה בעולם. הקואליציה נכנסה לרשימה השחורה של הארגון, זו השנה השלישית ברציפות. מטרת הרשימה היא לבייש את המדינות והארגונים המופיעים בה, והיא אינה מובילה להטלת סנקציות.

שגריר סעודיה באו"ם עבדאללה אל מועלימי אמר שהדו"ח מכיר בכך שהקואליציה נקטה צעדים כדי להגן על ילדים. "חיי כל ילד הם יקרים", אמר, אך הוסיף שהדו"ח אינו מדויק, ושהמספרים המופיעים בו "מוגזמים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ