הקבינט דן בתוכניות בנייה למתנחלים ולפלסטינים בשטחים

לפי דיווח ב"כאן", בדיון לא התקבלו החלטות. בימין זעמו על הכוונה להכשיר בנייה לפלסטינים בשטח C, אולם מקורות הבקיאים בפרטים אומרים שמדובר ב-700 יחידות בלבד לפלסטינים לעומת 6,000 למתנחלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת ממשלה, במאי

הקבינט דן בימים האחרונים בתוכניות לבנייה בשטח C בגדה המערבית אך לא קיבל החלטות בנושא. כך דווח אמש (שני) ב"כאן חדשות". גורמים הבקיאים בנושא אמרו ל"הארץ" כי היוזמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדיון כוללת בניית 700 יחידות בלבד לפלסטינים בעוד למתנחלים כבר אושרה בניית 6,000 יחידות דיור במקביל. לא ברור האם מדובר ביחידות פלסטיניות חדשות או רק באישורן של יחידות שמיועדות בשלב זה להריסה. 

בימים הקרובים אמור להגיע לישראל ג׳ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארה"ב, הממונה על תוכנית השלום האמריקאית בין ישראל לפלסטינים. גורמים פוליטיים מעריכים כי הדיון החריג יחסית בבנייה פלסטינית בשטח C נובע מלחץ אמריקאי.

לאחר הפרסום ב"כאן", שיגרו ראשי מועצות אזוריות בשטחים הודעות חריפות לעיתונות נגד נתניהו. כל ההודעות יצאו בפערי זמן קצרים ונראות מתואמות זו עם זו. ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ וראש מועצת השומרון יוסי דגן הוציאו הודעה משותפת שבה אמרו כי "הדיווח על קיום דיון בקבינט במטרה לאשר תוכניות בנייה לערבים בשטחי C מדאיג במיוחד. הרשות הפלסטינית בסיוע ובמימון גורמים זרים מבצעת בנייה מאסיבית בלתי חוקית באזורים אלו במטרה אחת ברורה - הקמת מדינה טרור בלב הארץ. אנחנו מקווים שדבר זה אינו מהווה חלילה איתות לכיוון של הממשלה שתוקם אחרי הבחירות".

ראש מועצת דרום הר חברון, יוחאי דמרי, אמר ש"נדהם" לגלות על הפרסום וכי "מאכזב שבזמן שאנו מנהלים מאבק עיקש כנגד טבעת החנק הפלסטינית על יישובינו ורק על כך ראוי היה לכנס קבינט, אנו מקבלים כתף קרה מצד שרי הקבינט והממשלה".

אתר בנייה בהתנחלות אפרת, במארסצילום: אמיל סלמן

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר ש"חבלי מולדת המכונים שטחי C מאז אסון אוסלו הם כבש הרש שהשמאל הסהרורי השאיר בשליטתו המלאה של עם ישראל... גילינו שהגישה הערבית של גזילת דונם ועוד דונם... פשוט משתלמת להם".

מלשכת נתניהו לא נמסרה תגובה.

בדיוני הקבינט לא פורטה התוכנית לבניית היחידות. לעתים קרובות טוענים גורמים מדיניים לאישורי בנייה נרחבים בשטחים שמתגלים בדיעבד כממוחזרים - למשל כאשר חלקם מכשירים בנייה קיימת או חוזרים על מכרזים שנסגרו וכן הלאה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ