הקבינט תמך פה אחד במתן אישורי בנייה ל-715 יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C

לא ברור עדיין האם מדובר ביחידות חדשות או באישורן של כאלה שמיועדות להריסה, ומה מיקומן. מקורות הבקיאים בפרטים אמרו כי במקביל אושרה כבר בנייה של 6,000 יחידות דיור למתנחלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת ממשלה, במאי

הקבינט אישר הערב (שלישי) תוכניות בנייה ל-715 יחידות דיור בכפרים פלסטיניים בשטחי C. התוכנית אושרה במשאל טלפוני, בו כל שרי הקבינט הצביעו בעד. לא ברור אם מדובר ביחידות פלסטיניות חדשות או רק באישורן של יחידות שמיועדות בשלב זה להריסה. גורמים הבקיאים בנושא אמרו ל"הארץ" כי במקביל לבנייה בכפרים הפלסטיניים, למתנחלים כבר אושרה בניית 6,000 יחידות דיור.

בימים הקרובים אמור להגיע לישראל ג׳ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארה"ב, הממונה על תוכנית השלום האמריקאית בין ישראל לפלסטינים. גורמים פוליטיים מעריכים כי הדיון בבנייה פלסטינית בשטח C נבע מלחץ אמריקאי.

אתמול, לאחר הפרסום על תוכנית הבנייה ב"כאן", שיגרו ראשי מועצות אזוריות בשטחים הודעות חריפות לעיתונות נגד נתניהו. כל ההודעות יצאו בפערי זמן קצרים ונראו מתואמות זו עם זו. ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ וראש מועצת השומרון יוסי דגן הוציאו הודעה משותפת שבה אמרו כי "הדיווח על קיום דיון בקבינט במטרה לאשר תוכניות בנייה לערבים בשטחי C מדאיג במיוחד. הרשות הפלסטינית בסיוע ובמימון גורמים זרים מבצעת בנייה מאסיבית בלתי חוקית באזורים אלו במטרה אחת ברורה - הקמת מדינה טרור בלב הארץ. אנחנו מקווים שדבר זה אינו מהווה חלילה איתות לכיוון של הממשלה שתוקם אחרי הבחירות".

ראש מועצת דרום הר חברון, יוחאי דמרי, אמר ש"נדהם" לגלות על הפרסום וכי "מאכזב שבזמן שאנו מנהלים מאבק עיקש כנגד טבעת החנק הפלסטינית על יישובינו ורק על כך ראוי היה לכנס קבינט, אנו מקבלים כתף קרה מצד שרי הקבינט והממשלה".

אתר בנייה בהתנחלות אפרת, במארסצילום: אמיל סלמן

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן אמר ש"חבלי מולדת המכונים שטחי C מאז אסון אוסלו הם כבש הרש שהשמאל הסהרורי השאיר בשליטתו המלאה של עם ישראל... גילינו שהגישה הערבית של גזילת דונם ועוד דונם... פשוט משתלמת להם".

בדיוני הקבינט לא פורטה התוכנית לבניית היחידות. לעתים קרובות טוענים גורמים מדיניים לאישורי בנייה נרחבים בשטחים שמתגלים בדיעבד כממוחזרים - למשל כאשר חלקם מכשירים בנייה קיימת או חוזרים על מכרזים שנסגרו וכן הלאה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ