ישראל תקפה באזור קוניטרה שבסוריה, כך דיווחה בצהריים (חמישי) סוכנות הידיעות הממלכתית סאנא. לפי הדיווח, התקיפה גרמה נזק לרכוש, אך לא היו נפגעים. בערוץ אלמנאר של ארגון חיזבאללה דיווחו על פי הטלוויזיה הסורית כי התקיפה היתה באזור תל-בריקה שבפרבר המערבי של קוניטרה. רשת אל-ערבייה דיווחה כי התקיפה אירעה בשל פעילות של חיזבאללה באזור. תושבי צפון רמת הגולן דיווחו לאורך הבוקר על הדי פיצוצים שנשמעו באזור ועל תנועה אווירית ערה.

על רקע הדיווחים על התקיפה, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי "בחזית הצפון אנו פועלים נגד איראן וחיזבאללה ואתם שומעים על כך גם בימים אלה. זהו קיר הברזל". לדבריו, "אנחנו מגינים על עצמנו כל הזמן. בדרום, אתמול, ניסה מחבל מעזה לפגע בישראל והוא חוסל על ידי כוחותינו. בה בעת אנו נלחמים גם בחזיתות אחרות".

לפני שבוע דיווחה סוריה כי ישראל תקפה עמדות של צבא אסד ושל מיליציות שפועלות עמו בדרום המדינה. בכלי תקשורת מקומיים דווח כי בתקיפה נפגעו גם יעדים של מיליציות הנתונות למרותם של חיזבאללה ואיראן, אמצעי לחימה ואתרים לאחסון נשק. לפי הדיווחים, מערך ההגנה האווירית הסורי הגיב לתקיפות באזור העיירה תל אל-חארה שבמחוז דרעא, בגולן הסורי וליד דמשק. לפי המרכז הסורי לזכויות אדם, בתקיפות נפצעו ארבעה חיילים סורים ושני אנשי מיליציות הפועלות לצדו. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ