אביו של החייל שנרצח בגוש עציון ספד לו: "ננסה לחזק את המשפחה ולדבוק בחיים"

כאלף בני אדם השתתפו במסע ההלוויה שיצא מבית הכנסת שבעפרה. אביו סיפר כי היה אמור לחגוג את יום הולדתו בעוד כמה ימים: "קיבלנו מתנה לכמעט 19 שנה"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלווייתו של שורק בעפרה, הערב
יותם ברגר

כאלף בני אדם השתתפו הערב (חמישי) בהלווייתו של דביר שורק, החייל בן ה-19 שנרצח לפנות בוקר ליד ההתנחלות מגדל עוז שבגוש עציון. מסע ההלוויה יצא מבית הכנסת בגבעת צבי שבעפרה, לבית הקברות שבהתנחלות. שורק הותיר אחריו זוג הורים - יואב, עיתונאי במקור ראשון, ורחל, אמנית - ושישה אחים. סבו הוא הרב בנימין הרלינג, שנרצח ב-2002 בפיגוע ירי בהר עיבל ליד שכם.

הלווייתו של שורק, הערבצילום: Tsafrir Abayov/אי־פי

אביו של דביר, יואב שורק, ספד לו. "בעוד ימים אחדים היינו אמורים לחגוג לך 19. אני חושב על 19 השנים הללו, ואינני יכול שלא לחייך כי זכרונך מעלה פנים מאירות, חשיבה חיובית, תום ואהבת אדם", אמר. "לעיתים קרובות עמדתי והתבוננתי בך מהצד בפליאה. היתה לך אישיות כל כך מיוחדת, שהרגשתי שאינני יכול לעמוד על סודה. רק לאהוב ולשמוח בה. מתנה קיבלנו לכמעט 19 שנה. מתנה שהפיצה אור וטוב בתוך המשפחה ומחוצה לה. בלי יומרנות ובלי ציניות". הוא הוסיף: "אתה אור, והסתלקת מאיתנו, ואנחנו ננסה להחזיר אור וטוב, לחזק את המשפחה למרות הכאב, לדבוק בחיים, להביא אור. תהיה נשמתך הטהורה, דביריק, צרורה בצרור החיים".

הלוייתו של שורק בעפרה, הערבצילום: CORINNA KERN/רויטרס

הרב של עפרה, אבי גיסר, ספד גם הוא. "לא מפסיקים לתאר את עיניו הגדולות והטהורות של דביר. מתיקות ושמחת חיים אינסופית", אמר. "רבים העומדים כאן מחבריו של דביר, מבני גילו, מבני גילם של כל הילדים הנהדרים של בני משפחת שורק. כולם היו שוממים כי גבר אויב. ועל כן אנחנו מקבלים על עצמנו צו קדוש ביום הזה: לעמוד ולקום וללכת קוממיות בכל שבילי, בכל רחובות ארצנו, בטיולים, בבתי המדרש, ביישובים, בכל מקום ובכל אתר בארץ ישראל. עלינו לקום למגר אויב רשע וזד".

הרב שלמה וילק, ראש הישיבה, סיפר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי שורק ניחן "בסובלנות וחוכמה... הוא החליט ללמוד בישיבה שיש בה מפגשים בין דתיים, תורה שיש בה הרבה שמחה, אין בה זעף ולא משנה מי האדם". הוא הוסיף כי "דביר היה אחד האנשים היותר מסורים ויותר אוהבי אדם, קשה לי לתפוס שהוא איננו".

דביר שורקצילום: באדיבות המשפחה

במערכת הביטחון גוברת ההערכה כי לא קדם ניסיון חטיפה לרצח של שורק, שגופתו נמצאה לפנות בוקר ועליה סימני דקירה. מממצאים שנאספו במהלך היום עולה כי שורק הלך מרחק של כ-200 מטרים, מתחנת אוטובוס בהתנחלות אפרת לשער של הישיבה שבה למד, הסמוכה למגדל עוז. לפי ההערכה, במסלול הזה הוא נדקר למוות. במערכת הביטחון מעריכים גם כי שורק לא הוכנס למכונית בשום שלב של התקיפה, וכי ייתכן שהגיע בעצמו לשולי הדרך בניסיון להזעיק עזרה.

שורק, שהתגייס לאחרונה במסלול של תלמיד ישיבה, נסע לירושלים בלבוש אזרחי כדי לקנות ספרי תורה לרבנים שלו. לקראת חצות, הודיעו אנשי הישיבה למשטרה על היעלמותו, ובשעה 02:30 הוא נמצא מוטל בצד הכביש שמוביל להתנחלות מגדל עוז. המרחק הקצר בין שער ההתנחלות למקום מציאת הגופה, חיזק את ההערכה במערכת הביטחון כי ייתכן שמי שרצח את שורק לא ניסה לחטוף אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ