ירדן זימנה את השגריר בעמאן לשיחת נזיפה בשל התנהלות ישראל בהר הבית

בשבוע שעבר פרצו עימותים בהר הבית לאחר שהמשטרה שקלה לאפשר לכמה מאות יהודים לעלות להר. מנכ"ל משרד החוץ הירדני גינה בחריפות את קריאתו של ארדן לשינוי הסטטוס-קוו במתחם

ג'קי חורי
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העימותים בהר הבית, בשבוע שעבר
ג'קי חורי
נעה לנדאו

משרד החוץ הירדני זימן היום (ראשון) לשיחת נזיפה את שגריר ישראל בעמאן, אמיר ויסברוד, בשל "ההפרות הישראליות במתחם מסגד אל-אקצא". לפי הודעת דובר משרד החוץ הירדני, מנכ"ל המשרד זיד אלוזי ביקש מהשגריר להעביר לממשלת ישראל מכתב ובו דרישה להפסקה מיידית של "הניסיונות הישראליים לשינוי הסטטוס-קוו במתחם המסגד". השיחה התקיימה בעקבות העימותים בהר הבית בשבוע שעבר.

מהדובר נמסר עוד כי אלוזי גינה בחריפות את קריאתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לשינוי הסטטוס-קוו כך שיהודים יוכלו להתפלל במתחם. בשבוע שעבר אמר ארדן בראיון ברדיו: "אני חושב שיש עוול בסטטוס-קוו שקיים שם (בהר הבית) מאז 67', ושצריך לפעול כדי לשנות אותו, כדי שיהודים בעתיד יוכלו להתפלל גם על הר הבית שהוא המקום הכי קדוש לעם היהודי והוא המקום השלישי בחשיבותו לאיסלאם". לדברי ארדן, "צריך להשיג את זה בהסדרים מדיניים ולא בכוח.. תפילה יכולה להיות לבד, במניין, במקום פתוח ובמקום סגור".

העימותים בהר הבית, בשבוע שעבר

ארדן אמר את הדברים לאחר שבשבוע שעבר, בתשעה באב, נפצעו ארבעה שוטרים ועשרות פלסטינים בעימותים שפרצו במתחם על רקע כוונת המשטרה לאפשר תפילת יהודים בהר. לאחר שהעימותים שככו אפשרה המשטרה לכמה מאות יהודים לעלות להר הבית. 

בתגובה לאישור הכניסה ליהודים להר בשבוע שעבר, גינה משרד החוץ הירדני את מה שכינה "ההתגרות במתפללים ביום הראשון של חג הקורבן", וקרא לקהילה הבינלאומית ללחוץ על ישראל לחדול מהפרת הסטטוס-קוו בהר הבית. "אנחנו מגנים מכל וכל את ההפרות הישראליות באל-אקצא", כתב שר החוץ הירדני איימן ספאדי בחשבון הטוויטר שלו. "הפרקטיקות והניסיונות האבסורדיים של הרשויות הכובשות לא ישנו את הסטטוס-קוו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ