שני תושבי טמרה מואשמים בפעילות בדאעש: "התכתבו על פיצוץ מכונית תופת בישראל"

שב"כ הודיע כי כתב אישום הוגש נגד שני תומכים של המדינה האיסלאמית, בני 22 ו-28. לפי ההודעה הם סייעו בהפצת האידיאולוגיה של הארגון והחזיקו במחשביהם קבצי הדרכה לביצוע פיגועים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) נגד שני תושבי טמרה בגין פעילות נגד ישראל מטעם ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש). עלי בן ערמוש, בן 28, ואמין יאסין, סטודנט לרפואה בסלובקיה בן 22, מואשמים בעבירות ביטחון וקשירת קשר לארגון טרור.

יאסיןצילום: תקשורת שב"כ

לפי כתב האישום, בשנה שעברה יצרו השניים קשר עם פעילי המדינה האיסלאמית, והעבירו תכנים ומסרים הקשורים לארגון באמצעות אפליקציית טלגרם. עוד נכתב שהשניים שוחחו על רצונם לפוצץ מכונית תופת במרכז עיר יהודית בישראל, וכי קשרו קשר לרצוח את בן דודתו של אמין ששירת בעבר כחייל בצבא ארה"ב, מכיוון שחשדו שהשתתף בהרג מוסלמים בשירותו באפגניסטן.

ערמושצילום: תקשורת שב"כ

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט המחוזי בחיפה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים. בכתב האישום צוין כי תמיכתם של השניים במדינה האיסלאמית החלה ב-2014. 

בהודעת שב"כ נמסר כי השניים נעצרו בחודש שעבר, וכי המבוגר בין השניים, ערמוש, נחשד ונחקר בעבר בחשד לביצוע עבירות ביטחון. "מהחקירה בשב"כ התברר כי השניים תומכים בארגון הטרור 'המדינה האיסלאמית' ואף רואים עצמם כשליחיו, עד להקמת החליפות האיסלאמית בישראל", נכתב. התיק נחקר על ידי שב"כ והיחידה המרכזית של מחוז צפון במשטרה. 

לפי ההודעה השניים סייעו בהפצת האידיאולוגיה של הארגון, ו"הורידו למחשביהם קבצים רבים המכילים תכנים משמעותיים של 'המדינה האיסלמית', לרבות הדרכה ושיטות להכנת אמצעי לחימה וביצוע פיגועי טרור, וזאת לטובת ביצוע ג'יהאד במועד מתאים". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ