דיווחים: הרוגים בתקיפת מל"ט נגד מיליציה בגיבוי איראני בגבול סוריה-עיראק

מיליציה עיראקית אישרה ששניים מלוחמיה נהרגו בתקיפה. לפי רשת אל-מיאדין, שני כלי רכב הותקפו ומפקד הכוח נהרג, ובאל-ג'זירה דווח על שישה הרוגים. נתניהו אמר היום: "כל מדינה שתאפשר את השימוש בשטחה להתקפות נגד ישראל תישא בתוצאות"

יסמין בכריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמונה שפרסמה הערב מיליציית חשד א-שעבי מזירת התקיפה
יסמין בכריה

מטוס ללא טייס (מל"ט) תקף היום (ראשון) שני כלי רכב של מיליציה שיעית הנתמכת על ידי איראן באזור העיר אל-קאים בגבול סוריה-עיראק - כך על פי דיווח ברשת אל-מיאדין. לפי הרשת, מפקד הכוח - השייך למיליצית א-חשד א-שעבי - נהרג בתקיפה. מיליציה שיעית בעיראק הודיעה כי שני לוחמים שלה נהרגו בתקיפה, ורשת אל-ג'זירה דיווחה שבתקיפה נהרגו שישה בני אדם. 

ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, אמר היום בסיור בצפון עם בכירים בצה"ל כי "כל מדינה שתאפשר את השימוש בשטחה להתקפות נגד ישראל תישא בתוצאות". הוא הוסיף: "אנחנו נחשוף הלאה כל ניסיון של איראן לתקוף אותנו וכל ניסיון שלה להסתתר מאחורי תירוצים כאלה ואחרים".

חיילי מיליציית א-חשד א-שעבי בבגדאד, במאיצילום: Khalid Mohammed/אי־פי

מוקדם יותר היום אמר הרמטכ"ל אביב כוכבי כי מפקד גיס קודס של משמרות המהפכה האיראניים, קאסם סולימאני, הוביל באופן אישי את תכנון התקיפה שצה"ל סיכל בסוריה. בתדריך שערך, אמר הרמטכ"ל כי סולימאני "מימן, אימן והכשיר" את הפעילים השיעים שהיו אמורים לבצע אותו. לפי דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אנשי גיס קודס שהיו אמורים לבצע את התקיפה, והותקפו הלילה בסוריה, נשלחו לדמשק לפני כמה שבועות לצורך ביצוע המשימה. בתדרוך לכתבים הוסיף מנליס כי לתקיפת צה"ל הלילה בכפר עקרבה, מדרום-מזרח לדמשק, שנועדה למנוע את התקיפה, קדמו שבועות של תצפית. למיטב ידיעתו, הרחפנים עם חומר הנפץ שהיו אמורים להישלח לישראל דרך סוריה הושמדו בתקיפת צה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ