טילי נ"ט נורו מלבנון לעבר בסיס צבאי, יש פגיעות; חיזבאללה קיבל אחריות

חיזבאללה טוען כי השמיד רכב צבאי, ואף הרג ופצע את היושבים בו ■ צה"ל מפציץ בכפר מארון א-ראס בלבנון ■ תושבי האזור התבקשו לפתוח מקלטים ולשהות בבתים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הירי באזור גבול לבנון, אחר הצהריים

■ טילי נ"ט נורו לבסיס צה"ל ולכלי רכב צבאיים בגליל העליון, צה"ל מסר כי יש פגיעות
■ חיזבאללה טוען כי השמיד כלי רכב צה"לי, ואף הרג ופצע את היושבים בו
■ צה"ל יורה בתגובה לעבר הכפר מארון א-ראס
■ כביש הצפון והכניסות ליישובי האזור נחסמו, צה"ל הורה לפתוח מקלטים

טילי נ"ט נורו היום (ראשון) מלבנון לעבר בסיס צה"ל וכלי רכב צבאיים בגליל העליון, מהירי יש כמה פגיעות. לפי רשת אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה, הארגון מסר שפגע ברכב צבאי, ואף הרג ופצע את היושבים בו. בתגובה החל צה"ל לירות לעבר מקור הטילים ולעבר מטרות בדרום לבנון. רשת אל-מנאר דיווחה כי הירי נמשך לעבר הכפר מארון א-ראס. ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, ביקש מארצות הברית ומצרפת לעצור מיד את ההסלמה. מצבא לבנון נמסר שישראל ירתה יותר מ-40 פגזים, והם גרמו לשריפות חורש. בהודעת הצבא לא נמסרו פרטים על פצועים. 

מקום הירי
שידור התקיפה ברשת אל-מנאר

גורמי ביטחון בצפון דיווחו כי חיזבאללה ירה לעבר טנקים וכלים נוספים בתקיפה משולבת, כדי להקשות על צה"ל להגיב באופן מיידי. הצבא פרס מחסומים בצפון, חסם את כביש הצפון ומנע כניסה ליישובי האזור. תושבי הרשויות המקומיות המרוחקות עד ארבעה ק"מ מגבול לבנון נקראו לפתוח מקלטים, לשהות בבתים ולהימנע מכל פעילות במרחב גדר הגבול. תושבים סיפרו על קולות פיצוצים באזור המושב אביבים והקיבוץ יראון, והכביש מכברי לכיוון צפון נסגר לתנועה. מנחת המסוקים בבית החולים רמב"ם נפתח לאחר הירי. 

אליעזר ביטון מאביבים אמר ל"הארץ" בעת שנכנס למקלט: "היישוב נצור. כולנו במקלטים או בממ"דים". כשהחל הירי שהה סמוך לקו הגבול, מתחת למארון א-ראס, וסיפר כי התושבים מפוחדים. "היינו מוכנים לזה, היה מתח בימים האחרונים", הוסיף. 

היום (ראשון) דיווח ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה כי ישראל ירתה פגזים סמוך לגבול לבנון, באזור הר דב. לפי הדיווח נורו הפגזים לעבר גבעות באזור כפר שובא, הסמוך לחוות שבעא בדרום לבנון.‎‎ כמו כן דווח כי כלי טיס של צה"ל הטילו חומר דליק על חורשה באזור המוכרת בשם חוות בסטרה, במטרה להביא לשריפת חורש כחלק מחשיפת פני השטח. צה"ל אישר כי פעל באזור וגרם לשריפות. בסוף השבוע נורו מעל חוות שבעא פצצות תאורה, וכלי תקשורת לבנוניים דיווחו כי הן גרמו לשריפות.

ביום ראשון שעבר לפנות בוקר פגעו שני רחפנים ממולכדים במכונה המשפרת טילים מדויקים בביירות, במתחם חיזבאללה בדאחיה. הארגון האשים את ישראל בשליחת הרחפנים, ואתמול אמר המזכ"ל חסן נסראללה כי יתקוף את ישראל "בכל מקום אפשרי לאורך גדר הגבול". לדברי נסראללה, התגובה תהיה שונה מתקיפות קודמות של הארגון, שהיו נקודתיות יותר - באזור הר דב.

במסגרת ההיערכות לתגובה אפשרית של חיזבאללה תגבר צה"ל כוחות באזור הצפון במהלך סוף השבוע, הטיל עוצר יציאות על היחידות הלוחמות ופרס מערכות הגנה אווירית. מעבר לכך צומצמו הסיורים הצבאיים לאורך הגבולות עם לבנון ועם סוריה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ