שי ניצן ובכירי הפרקליטות סיירו בהר הבית ובכיפת הסלע תחת אבטחת משטרה

הביקור של פרקליט המדינה תואם מבעוד מועד עם הנהלת הווקף, אף שיהודים אינם מורשים להיכנס למבנים שעל ההר. ברשתות הפלסטיניות נמתחה ביקורת על "פלישה" למסגדים, אך הביקור עבר ללא אירועים מיוחדים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי ניצן (משמאל) בגשר המוגרבים בעלייה להר הבית, היום
שי ניצן (משמאל) בגשר המוגרבים בעלייה להר הבית, היוםצילום: מיכאל מילר
ניר חסון
ניר חסון

פרקליט המדינה שי ניצן ובכירי הפרקליטות קיימו הבוקר (שני) ביקור בהר הבית ובכיפת הסלע במסגרת סיור עבודה. הביקור תואם מבעוד מועד עם הנהלת הווקף, אף שיהודים אינם מורשים להיכנס למבנים שעל ההר.

הסיור נערך בליווי שוטרים וקצינים בכירים, וכלל ביקור גם במסגד המרוואני (אורוות שלמה) וכן באתרים נוספים בעיר העתיקה, בהם כנסיית הקבר וישיבת אש התורה. למרות האיסור על יהודים להיכנס למבנים שעל ההר, המשטרה נכנסת אליהם באופן תדיר.

בשנת 2000 סגר הווקף את הר הבית לביקורים וב-2003 ישראל פתחה אותו מחדש, אולם מאז מונע הווקף ביקורים של לא-מוסלמים במבנים שעל ההר. ברשתות החברתיות הפלסטיניות נמתחה ביקורת על "פלישה" למסגדים, אך הביקור עבר ללא אירועים מיוחדים.

ארבעה שוטרים ועשרות פלסטינים נפצעו בחודש שעבר בעימותים שפרצו בהר, על רקע הכוונה לאפשר עליית יהודים למתחם בתשעה באב, שחל במקביל לחג הקורבן המוסלמי. בתחילה הודיעה המשטרה כי לא תאפשר ליהודים לבקר באתר, אך לאחר שהעימותים שככו היא התירה לכמה מאות יהודים לעלות אליו. בזמן עליית היהודים סגרה המשטרה את הכניסות למתחם למוסלמים, ובחלק מהשערים התפתחו עימותים בין השוטרים לבין צעירים פלסטינים. 

משרד החוץ הירדני גינה בתגובה את מה שכינה "ההתגרות במתפללים ביום הראשון של חג הקורבן", וקרא לקהילה הבינלאומית ללחוץ על ישראל לחדול מהפרת הסטטוס־קוו בהר הבית. "אנחנו מגנים מכל וכל את ההפרות הישראליות באל־אקצא", כתב שר החוץ הירדני איימן ספאדי בטוויטר והוסיף: "הפרקטיקות והניסיונות האבסורדיים של הרשויות הכובשות לא ישנו את הסטטוס־קוו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ