בחירות 2019 | רה"מ מכחיש שמצלמות הוצבו רק ביישובים ערביים, בניגוד להצהרת האחראים לכך

בתשובה לשאלת "הארץ" אמר נתניהו כי הליכוד הציב בבחירות הקודמות מצלמות בכל הקלפיות, אך החברה שעסקה בכך התגאתה בסימון קלפיות ערביות. הוא קרא לכל המפלגות לצייד את משקיפיהן במצלמות: "הן מונעות גניבת בחירות"

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו
נעה לנדאו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הכחיש היום (שישי) במענה לשאלת "הארץ" כי הליכוד הציב בבחירות הקודמות מצלמות ביישובים ערביים בלבד. זאת אף שהחברה שעסקה בכך, קייזלר-ענבר, התגאתה בניטור קלפיות ביישובים ערביים לאחר הבחירות. בדבריו הבוקר לקראת שובו לישראל מבריטניה הוסיף נתניהו: "מצלמות מונעות גניבת בחירות. אנחנו אומרים - תציבו מצלמות בכל הקלפיות".

נתניהו קרא לכל המפלגות לצייד במצלמות את משקיפיהן בקלפיות: "במדינת ישראל יש מצלמות בכל מקום. ביקשנו את זה לאור העובדה שהתגלו זיופים בבחירות האחרונות". אתמול אמר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט כי "קיימת מניעה משפטית" לאישור הצעת החוק הממשלתית להצבת המצלמות בקלפיות. החוק, שניסחו השרים אמיר אוחנה מהליכוד ואריה דרעי מש"ס, נועד לאפשר לתעד חשד לעבירות בתחומי הקלפי. "נמשיך בחקיקה להצבת מצלמות בקלפיות, לא ניתן לגנוב את הבחירות", אמר נתניהו בתגובה. היום הודיעה מפלגת העבודה-גשר כי תציב מאות פעילים מטעמה שיעמדו בקלפיות ביישובים ערביים, כדי למנוע ניסיון לחבל בבחירות.

בהודעתו לנתניהו, לאוחנה ולדרעי ציטט מנדלבליט מכתב ששיגר אליו היועץ המשפטי של ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד דין ליבנה, ולפיו "קבלת שינוי מהותי כל כך לדיני הבחירות בסמיכות כה רבה ליום הבחירות עצמו תמנע מהוועדה את היכולת לנהל יום בחירות תקין". לאחר ההודעה מסר הליכוד: "קיבלנו בתדהמה את עמדת היועמ״ש. הגורמים המשפטיים, שמחובתם היה לפעול בכל דרך נגד הזיוף הוודאי של קולות, נוהגים בדיוק הפוך מסיבות לא ברורות".

לאחר הבחירות נכתב בדף הפייסבוק של קייזלר-ענבר: "ראיתם את הכתבות בתקשורת שהבעירו את השטח ביום הבחירות? אלו שסיפרו על מצלמות שהושתלו בקלפיות במגזר הערבי ומנעו אלפי זיופים? אז כן, אנחנו 'אשמים' במהלך הזה". בהמשך הפוסט נכתב: "אחרי תקופת הכנה ארוכה, מערך לוגיסטי מדהים ושותפות עמוקה וצמודה עם טובי האנשים בליכוד, הרמנו מבצע שהיתה לו תרומה מכרעת לאחד ההישגים החשובים ביותר של מחנה הימין, 'טוהר המידות' במגזר הערבי (המירכאות במקור)".

שגיא קייזלר, לשעבר ראש ועד מתיישבי השומרון, אמר ל"הארץ" שהוא עומד מאחורי הפרסום. בתפקידו הקודם, ערב הבחירות ב-2015, עמד קייזלר מאחורי סרטון שהציג פעילי שמאל כבוגדים שסופם תלייה, תוך שימוש בסטריאוטיפים אנטישמיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ