האופוזיציה בסוריה דיווחו הלילה (שני) כי כלי טיס בלתי מאוישים תקפו מיליציות המזוהות עם איראן במזרח המדינה. לפי המוקד הסורי לזכויות אדם, 18 בני אדם נהרגו בתקיפת כלי הטיס נגד שיירות של מיליציית "הגיוס העממי" באזור העיר אלבוכמאל. הממשל בסוריה וכלי תקשורת המזוהים עם המשטר לא דיווחו על התקרית. בשבוע שעבר דיווחה רשת פוקס ניוז כי איראן מקימה בסיס חדש באזור שבו בוצעה לכאורה התקיפה הלילה.

במקביל, צה"ל הודיע הבוקר כי רחפן של הצבא נפל אתמול בדרום לבנון במהלך פעילות שגרתית וציין כי אין חשש לדליפת מידע. הודעת צה"ל פורסמה לאחר שחיזבאללה הודיע כי הוא הפיל את הרחפן בשעה שחצה את הגבול באזור הכפר ראמיה. לפי הודעת הארגון, כלי הטיס נמצא בידיו.

באחרונה יוחסה לישראל סדרת תקיפות בעיראק, חלקן במערב המדינה, סמוך לגבול הסורי ולמעבר אלבוכמאל. התקיפות כוונו נגד מיליציות שיעיות המזוהות עם איראן ושיירות שלהן שעסקו בהברחת מערכות נשק לשטח סוריה. בין השאר דווח על תקיפה ב-19.7 ותקיפה נוספת בצדו העיראקי של הגבול ב-25.8. ישראל לא קיבלה אחריות לתקיפות אולם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רמז בכמה הזדמנויות כי לא יהסס להרחיב את גבולות המערכה נגד איראן. בניו יורק טיימס דווח כי הממשל בארה"ב, ובייחוד הפנטגון, אינם שבעי רצון מהתקיפות הישראליות שם בשל החשש כי יערערו את יציבותה של הממשלה העיראקית, ויגיבירו את הקריאות לסילוקם של 5,200 חיילים האמריקאים המשרתים במדינה. 

בתחילת השבוע שעבר תקף חיזבאללה מוצב וכלי רכב של צה"ל. לא היו נפגעים בתקיפה. דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, אמר אז כי חיזבאללה ירה שניים-שלושה טילים בתקיפה, ובתגובה תקף צה"ל בלבנון בעזרת יותר ממאה פגזי ארטילריה ומסוקים. פעולת חיזבאללה הגיעה בעקבות תקיפת הרחפנים בביירות שיוחסה לצה"ל. בעקבות תקיפת הרחפנים אמר מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, כי מעתה יפיל הארגון כל רחפן ישראלי שייכנס ללבנון. 

בדיווח של רשת פוקס ניוז מהשבוע שעבר נאמר כי איראן מקימה בסיס חדש באזור שבו על פי הרשתות בסוריה בוצעה התקיפה הלילה, בין אלבוכאמל לבין העיירה אל-קאים שבעיראק. לפי הדיווח, המיוחס לגורמי מודיעין מערביים, הבסיס נועד להכיל אלפי חיילים ואף טילים מונחים מדויקים והקמתו אושרה בידי ראשי ההנהגה האיראנית ומפוקחת בידי אנשי כוח אל-קודס של משמרות המהפכה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ