ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שר ההגנה של לבנון, אליאס אבו סעב, אמר היום (חמישי) כי אחד הרחפנים שתקפו את בביירות בחודש שעבר נשא כ-4.5 ק"ג של חומר נפץ. השר הציג את ממצאי התחקיר על אודות התקיפה, שיוחסה לישראל, ואמר כי תקיפת הרובע הדרומי בבירה הלבנונית היא התקרית המסוכנת ביותר מאז מלחמת לבנון השנייה. סעב הוסיף כי הכלי השני שנשלח לביירות היה בנוי מארבע זרועות, בעל שמונה מנועים ויכולת לשאת 17 ק"ג חומר נפץ.

במסיבת עיתונאים שכינס עם סיום חקירת התקרית, אמר סעב כי הרחפנים הישראליים שהתרסקו בדאחייה - שנחשב למעוז חיבאללה בביירות - סיכנו את תנועת המטוסים בשדה התעופה הבינלאומי. הוא הוסיף כי מדובר בכלים שיוצרו על ידי התעשייה הצבאית ולא במפעלים אזרחיים. סעב אמר שבחקירה נמצא כי לאחד הכלים היתה יכולת לאסוף מידע, תמונות וצילומי וידאו ולהעביר אותם ישירות לחדר בקרה. לפי שר ההגנה הלבנוני מדובר בכלי טיס שניתן לשלוט בהם ממרחק.

מרכז תקשורת של חיזבאללה בביירות, שלדברי הארגון נפגע בהתרסקות רחפנים ישראלים, בחודש שעברצילום: MOHAMED AZAKIR/רויטרס

בחודש שעבר, יממה לאחר התקרית, התייחס מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה להודעת לבנון על התרסקות שני רחפנים ישראלים בדרום ביירות ואמר שזו "התפתחות מסוכנת מאוד", וכי אין בכוונת ארגונו לאפשר אותה. בנאום בטלוויזיה הלבנונית אמר נסראללה כי זו התוקפנות הישראלית המובהקת הראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה ב-2006, וכי על חיילי צה"ל לצפות לתגובה מיידית. לדבריו הסכסוך עם ישראל נכנס לשלב חדש, וארגונו יפיל מעתה כטב"מים ישראליים מעל שמי לבנון.

לפי גורם בחיזבאללה, הרחפן שהתפוצץ בביירות גרם נזק לבניין, סמוך למרכז תקשורת של הארגון. עד ראייה אמר כי לאחר הפיצוץ סגרו כוחות חיזבאללה את הרחובות בשכונה שבה פרצה השריפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ