שב"כ: נעצרו המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצחה רינה שנרב ליד דולב

לפי ההודעה, שלושת העצורים הם פעילי החזית העממית שנעצרו בעבר בשל מעורבות בטרור, ותכננו לבצע פיגועים נוספים. השתייכותם הארגונית נחשבת חריגה, כי הארגון שמר על שקט יחסי באחרונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החיפושים אחר מבצעי הפיגוע ליד דולב, בחודש שעבר

שב"כ הודיע הערב (שבת) כי נעצרו שלושה מחבלים שעמדו מאחורי הפיגוע שבו נרצחה רינה שנרב ליד ההתנחלות דולב בחודש שעבר. לפי ההודעה, השלושה הם פעילי ארגון החזית העממית שתכננו וביצעו את הפיגוע, והם חשודים בביצוע פיגועים נוספים בגדה. 

ההשתייכות הארגונית לחזית העממית נחשבת חריגה, שכן בשנים האחרונות הארגון שמר על שקט יחסי. פיצוץ המטען בדולב מסמן את ניסיונו לשוב ולבצע פיגועים בגדה. שנרב, בת 17, נרצחה בפיצוץ מטען חבלה במהלך טיול במעיין עין בובין בסוף אוגוסט. אביה איתן ואחיה דביר שטיילו עמה נפצעו באורח בינוני-קשה מהפיצוץ.

שנרבצילום: באדיבות המשפחה

לפי הודעת שב"כ, בראש התשתית שביצעה את הפיגוע עמד סאמר מינא סלים ערביד, בן 44, מבכירי החזית העממית בגזרת רמאללה ותושב העיר. נמסר שהוא נעצר כמה פעמים בעבר בשל מעורבות בפעילות טרור, ובכלל זה בהכנת מטענים ופיגועים במהלך האינתיפאדה השנייה. ערביד "הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין", נכתב בהודעה. 

את חומר הנפץ במטען ייצר לפי שב"כ קאסם עבד אלכרים ראג'ח שבלי, תושב הכפר כובר, בן 25, שהיה אף הוא עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור. עוד נמסר שהוא סייע בהרכבת המטען והיה שותף להפעלתו בשטח. 

העצור השלישי הוא יזן חוסין חוסני מג'מאס תושב רמאללה כבן 25. גם הוא היה עצור בעבר על "מעורבות בפעילות טרור עממי", ולפי שב"כ "היה שותף מלא לתכנון הפיגוע וביצוע הפיגוע בפועל". 

שב"כ מסר כי שלושת המחבלים תכננו לבצע פיגועים נוספים, בכלל זה פיגועי ירי ופיגוע חטיפה, ושבמהלך החקירה הוסגר מטען נוסף שפוצץ בשטח על ידי כוחות הבטחון. לצד השלושה נעצר חבר חוליה נוסף בשם ניזאם סאמי יוסף ולד מוחמד, תושב ביר זית בן 21, אך לא מיוחסת לו מעורבות בפיגוע. 

משפחת שנרב מסרה בתגובה: "לכל אורך הדרך היה לנו אמון מלא בכוחות הביטחון, ואנחנו מודים להם על המאמצים האדירים שהושקעו בלכידת הרוצחים. אנו קוראים לממשלת ישראל להעניק ביטחון מלא לכל מטייל בכל מקום, ולבנות חיים בכל מקום שבו ביקשו לקחת חיים; ומעם ישראל - להמשיך לחיות, לטייל ולהוסיף טוב בכל רחבי ארצנו האהובה". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ