הארץ
יששכר עם אמה, יפה. "כבר חודשים שהמשפחה של ההאקר פונה אלינו ומבקשת עזרה", אמרה האם
יששכר עם אמה, יפה. "כבר חודשים שהמשפחה של ההאקר פונה אלינו ומבקשת עזרה", אמרה האםצילום: באדיבות המשפחה
הארץ

ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב העצור בישראל אמר בראיון מהכלא כי אין לו קשר למודיעין הרוסי, וכי רוסיה נלחמת על שחרורו כיוון ש"הרוסים לעולם לא משאירים רוסים מאחור". ישראל סירבה לעסקת חילופי עצורים שהציעה רוסיה, לפיה הישראלית נעמה יששכר תשוחרר בתמורה לשחרור בורקוב. בראיון לחדשות 13 אמר ההאקר "אני ונעמה מוחזקים בכלא כתוצאה ממשחקים פוליטיים".

שלשום (שישי) גזר בית המשפט ברוסיה שבע שנות מאסר וחצי על יששכר באשמת הברחת סמים, לאחר שנתפסה באפריל בנמל התעופה במדינה כשברשותה 9.6 גרם חשיש. "אני מחזק את יששכר ואת משפחתה, משפחתי באותו מצב בדיוק כבר ארבע שנים" אמר בורקוב בראיון. "צריך להיות אופטימיים". 

"כולי תקווה שעסקת חילופי האסירים תתממש, זה ישתלם לשתי המדינות וגם יביא אותי ואת יששכר הביתה" הוסיף בורקוב. "אני סבור כי ניתן לבצע זאת במהירות".

לפני כחודשיים אישר בית המשפט העליון בישראל להסגיר את בורקוב לארצות הברית בעקבות דרישה של ה-FBI, בשל עבירות מחשבים והונאה בכרטיסי אשראי. בקשת ההסגרה התקבלה לאחר שהשירות החשאי האמריקאי פתח בחקירת עבירות הונאה של כרטיסי אשראי באינטרנט. מהחקירה עלה כי בורקוב היה הרוח החיה מאחורי אתר ששימש למכירת נתונים של כרטיסי אשראי. ב-2015 הוגש נגדו כתב אישום בווירג'יניה שייחס לו ארבע עבירות הונאה, וכעבור שנה הורחבו האישומים לגניבת זהות, חדירה למחשב והלבנת הון.  

על פי חומרי הראיות והתצהירים שהגישו שני סוכנים של השירות החשאי האמריקאי ופרקליט בכיר בווירג'יניה, בורקוב הציע למכירה נתונים של יותר מ-150 אלף כרטיסי אשראי. 

"כבר חודשים שהמשפחה של ההאקר פונה אלינו ומבקשת עזרה", אמרה בשבוע שעבר אמה של יששכר, יפה, לאחר שנודע על ההצעה לחילופי עצורים. "עכשיו אנחנו מבינים שזה נכון. נעמה משלמת על זה, זה מטלטל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ