נעה שפיגל
נעה שפיגל
אמג'ד ג'בארין בבית המשפט המחוזי בחיפה, ב-2017
אמג'ד ג'בארין בבית המשפט המחוזי בחיפה, ב-2017צילום: רמי שלוש
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) 16 שנות מאסר על אמג'ד ג'בארין, תושב אום אל-פחם, שהורשע בסיוע למחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית ביולי 2017. בפיגוע נהרגו השוטרים האיל סתאוי וכמיל שנאן. ג'בארין הורשע בעבירות של סיוע לרצח, סיוע לחבלה של ממשלה, פעולה בנשק למטרות טרור, שיבוש מהלכי משפט וקשר לפשע.

רס"מ האיל סתאוי
רס"מ האיל סתאויצילום: דוברות המשטרה

אביו של שנאן, שכיב, צעק בדיון כי "צריך עונש מוות למחבלים". לדבריו, בעונש שניתן "בית משפט מסייע לרוצח הבא, שמתכנן עכשיו לעשות עוד פיגוע בירושלים. צריך להרוס את הבתים של המחבלים, צריך למנוע את הזכויות שלהם בביטוח לאומי". בפייסבוק כתב כי "פסק הדין הוא אות קין על מצחם של הפרקליטות ובית המשפט. אני תובע מהיועמ"ש, פרקליט המדינה, השר לביטחון הפנים, ממלא מקום המפכ"ל, מפקד מחוז ירושלים וכל הגורמים להגיש ערעור על פסק הדין".

רס״מ כמיל שנאן
רס״מ כמיל שנאןצילום: דוברות המשטרה

ג'בארין הואשם שסייע למחבלים לתכנן את הפיגוע, עזר להם להסליק את כלי הנשק במסגד בעיר לפני הפיגוע והסיע אותם לאוטובוס שבו נסעו לירושלים. ג'בארין הוא קרוב משפחה של אחד מהמחבלים ומכר של השניים האחרים.

הפיגוע התרחש ביום שישי, 14.7, כאשר הגיעו המחבלים באוטובוס מצפון הארץ וירדו ממנו בעיר העתיקה בירושלים. המחבלים, מוחמד אחמד ג'בארין, מוחמד חאמד עבד אללטיף ג'בארין ומוחמד אחמד מפדל ג'בארין, נכנסו למתחם בנפרד, ובשלב כלשהו פתחו באש לעבר שוטרים. השלושה ירו למוות בסתאוי ושנאן, פצעו אדם נוסף באורח בינוני, ונורו למוות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ