מכוניות הושחתו בעיר אל-בירה וגרפיטי רוסס בעברית נגד סגירת שטחים בגדה

הכתובת "צו תפיסה 'שטח צבאי סגור' בוגדים בוחרים להתנכל ליהודים" שרוססה במקום מתייחסת ככל הנראה לצו שהוטל על גבעה ליד יצהר בעקבות יידוי האבנים לעבר חיילים השבוע

הגר שיזף
כתבת השטחים של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכתובת שרוססה באל-בירה, היום. כתובת הגרפיטי מתייחסת ככל הנראה לצו שהוטל על גבעה ליד יצהר
הכתובת שרוססה באל-בירה, היום. כתובת הגרפיטי מתייחסת ככל הנראה לצו שהוטל על גבעה ליד יצהרצילום: איאד חדאד (בצלם)

יותר מ-20 מכוניות הושחתו בלילה (רביעי) ליד מחסום ה-DCO שבעיר אל-בירה, ממזרח לרמאללה. ליד כלי הרכב רוססה הכתובת "צו תפיסה 'שטח צבאי סגור' בוגדים בוחרים להתנכל ליהודים". ממשטרת ש"י נמסר כי כוחות משטרה וצה"ל נכנסו למקום והחלו באיסוף ממצאים וכי נפתחה חקירה. 

כלי רכב שהושחתו ליד אל-בירה, היוםצילום: איאד חדאד (בצלם)

כתובת הגרפיטי רוססה על רקע הטלת צו שטח צבאי סגור על גבעה המכונה "קומי אורי" ליד ההתנחלות יצהר, לאחר שמתנחלים יידו בה אבנים לעבר חיילי צה"ל. משמעות הצו היא כי אסור לאיש לעלות לגבעה פרט לשש המשפחות המתגוררות עליה. במקום הוצבו שתי פלוגות מג"ב שמונעות ממי שאינו תושב המאחז להיכנס אליו, והבוקר הוארך הצו עד ל-20.11.19.

ביום ראשון בלילה נפצע חייל באורח קל מאבנים שיידו מתנחלים סמוך ליצהר. הכוח הגיב בירי לאוויר. מצה"ל נמסר כי בתקרית השתתפו כ-30 מתנחלים שיידו אבנים וניקבו את גלגלי הרכב של החיילים במקום. איש לא נעצר, ובהודעת הצבא נכתב כי "ההיתקלות פוזרה". יום לאחר מכן, יידו מתנחלים אבנים לעבר כוח של משמר הגבול באזור ההתנחלות יצהר, שירה לעברם בתגובה רימוני הלם. לא היו פצועים בתקרית ואיש לא נעצר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ