כלי רכב הושחתו והכתובת "ד"ש מהגבעה ביצהר" רוססה בכפר יתמא שליד שכם

מקור ביטחוני העריך כי האחראים למעשה הם אלה שהציתו אתמול את האוהל של שוטרי מג"ב בגבעה שנסגרה לאחר תקיפת החיילים. הפלסטינים באזור מדווחים על עלייה במספר השחתות הרכוש בידי מתנחלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כתובת שרוססה בכפר יתמא, הבוקר. המשטרה תאסוף ממצאים בכפר
כתובת שרוססה בכפר יתמא, הבוקר. המשטרה תאסוף ממצאים בכפרצילום: מועצת הכפר יתמא

כלי רכב הושחתו וכתובות נאצה רוססו הלילה (שישי) בכפר הפלסטיני יתמא, סמוך לשכם. על רכב וקיר בכפר נכתב "ד"ש מהגבעה ביצהר" ו"שטח צבאי סגור", על רקע סגירת הגבעה המכונה "קומי אורי" שבה הותקפו חיילים בידי מתנחלים בשבוע שעבר. מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה משותפת עם צה"ל.

מקור ביטחוני העריך כי האחראים למעשה הם אלה שהציתו אמש אוהל של לוחמי משמר הגבול בגבעה, וכי מדובר בנערי גבעות, אך עד כה לא נעצרו חשודים באחד משני המעשים. המקור אמר כי שני האירועים "לא יעברו לסדר היום", וקרא לאנשי דת וראשי היישובים באזור לגנות את התופעה.

כתובת שרוססה בכפר יתמא, הבוקר. כתובת דומה רוססה בין רביעי לחמישי בעיירה אל-בירהצילום: מועצת הכפר יתמא

סגן ראש מועצת הכפר יתמא, חדיר חדיר, אמר ל"הארץ" כי למעלה מ-30 כלי רכב נפגעו, וכי זו הפעם השלישית השנה שתושבי הכפר סובלים מהשחתת רכוש. הוא אמר כי בשתי הפעמים הקודמות אנשי הכפר לא קיבלו עדכון על מעצרים שבוצעו בחשד למעורבות במעשים. אנשי הכפרים באזור שכם וסלפית אמרו כי באחרונה חלה עלייה במספר התקיפות מצד מתנחלים, בעיקר בשטחים חקלאיים.

כוחות מג"ב מוצבים בגבעת קומי אורי הסמוכה ליצהר, שבה יידו מתנחלים אבנים לעבר חיילים בתחילת השבוע, במטרה לאכוף צו שטח צבאי סגור שהוצא השבוע בעקבות התקרית. משמעות הצו היא כי אסור לאיש לעלות לגבעה פרט לשש המשפחות המתגוררות עליה.

אתמול בבוקר הרסו כוחות גדולים של משמר הגבול והמינהל האזרחי שני מבנים ארעיים ליד קומי אורי. מבני העץ הארעיים הוצבו לפני חג סוכות באופן בלתי חוקי בשטח B בגבעה המכונה "שבח הארץ". בהנהגת ההתנחלות תקפו את המהלך, ואמרו כי "היישוב הביע את עמדתו הנחרצת נגד הפגיעה בחיילים ודווקא משום כך ההחלטה להרוס מבנים כאקט של ענישה, היא התנהלות דורסנית ופסולה. צעד כזה רק מלבה את הרוחות במקום להרגיע אותן".

בלילה שבין רביעי לחמישי רוססה כתובת גרפיטי ליד מחסום ה-DCO שבעיירה אל-בירה, ממזרח לרמאללה, ובה נכתב: "צו תפיסה 'שטח צבאי סגור' בוגדים בוחרים להתנכל ליהודים". יותר מ-20 מכוניות שהיו במקום הושחתו, והמשטרה פתחה בחקירה.

ביום ראשון בלילה נפצע חייל באורח קל מאבנים שיידו מתנחלים סמוך ליצהר. הכוח הגיב בירי לאוויר. מצה"ל נמסר כי בתקרית השתתפו כ-30 מתנחלים שיידו אבנים וניקבו את גלגלי הרכב של החיילים במקום. איש לא נעצר, ובהודעת הצבא נכתב כי "ההיתקלות פוזרה". יום לאחר מכן, יידו מתנחלים אבנים לעבר כוח של משמר הגבול באזור ההתנחלות יצהר, שירה לעברם בתגובה רימוני הלם. לא היו פצועים בתקרית ואיש לא נעצר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ