נער פלסטיני ניסה לדקור שוטרי מג"ב בעיר העתיקה בירושלים ונורה; מצבו בינוני

הנער, בן 16 ממזרח העיר, ניסה לדקור את השוטרים באזור שער הפרחים וכשלא הצליח החל להימלט. השוטרים ירו בו, אך הוא המשיך לרוץ ונכנס לתוך בית סמוך. בעל הבית ואדם נוסף נעצרו בחשד לסיוע

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

נער בן 16 ממזרח ירושלים ניסה לדקור היום (שני) שוטרי מג"ב בעיר העתיקה בירושלים ונורה, כך לפי המשטרה. הוא נפצע באורח בינוני. 

הסכין שנמצאה בידי החשוד בירושלים, היום
הסכין שנמצאה בידי החשוד בירושלים, היוםצילום: דוברות המשטרה

התקרית אירעה בסביבות השעה 15:40 באזור שער הפרחים, כאשר לפי המשטרה הנער ניסה לדקור בסכין שוטרי מג"ב שהיו בפעילות מבצעית. לאחר שלא הצליח לפגוע בהם, הוא החל להימלט ואז נורה בידי שוטרים. על אף הירי, הוא המשיך לרוץ ונכנס לתוך בית באזור. השוטרים עצרו אותו וכן את בעל הבית ואדם נוסף שהיה בו בחשד שסייעו לו.

לפני כשבועיים נורה למוות פלסטיני סמוך לטול כרם, לאחר שנחשד בניסיון לבצע פיגוע דקירה. ממשרד הביטחון נמסר כי המאבטחים במעבר תאנים ביצעו נוהל מעצר חשוד כלפי הפלסטיני, שרץ לעברם עם סכין, וכשהוא לא עצר הם ירו לעברו. יום קודם לכן נורה תושב מזרח ירושלים בן 20 סמוך לרמאללה ונפצע באורח קשה לאחר שניסה על פי החשד, לדרוס שוטרים של משמר הגבול שביצעו מעצרים במקום. שבוע לפני כן ירה אדם מרכב חולף לעבר עמדת צה"ל ליד העיר טול כרם. הצבא מסר כי לא היו בתקרית נפגעים.

בחודש שעבר נתפס פלסטיני בן 15 באחת מעמדות הבידוק במתחם מערת המכפלה בחברון כשסכין בתיקו. באותו חודש ניסה פלסטיני בן 12 לדקור שוטרים בעיר העתיקה בירושלים, סמוך לשער השלשלת. הנער נעצר, ושוטרת נפצעה קל בידה כשניסתה להשתלט עליו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ