סגן ראש המל"ל לאוונגליסטים: ההתנחלויות הן ברכה מאלוהים, עזרו לנו להיאבק במתנגדים

ראובן עזר, יועצו המדיני של נתניהו, אמר בכנס עם עיתונאים נוצרים בירושלים כי "חזרת היהודים ליהודה ושומרון היא לא קללה אלא ברכה, והקריאה הבלתי מוצדקת לפינויים היא קריאה להרס וכאוס"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עזר בכנס בירושלים, השבוע

יועצו המדיני של ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן ראש המל"ל למדיניות חוץ, ראובן עזר, אמר השבוע למשתתפי כנס עיתונות נוצרית בירושלים כי "חזרת היהודים ליהודה ושומרון זו לא קללה אלא ברכה לכל תושבי האזור, והקריאה הבלתי מוצדקת לפינויים זו קריאה להרס וכאוס". עזר, עובד מדינה שאינו דמות פוליטית, הוסיף כי "תחיית העם היהודי בארץ ישראל זה מימוש הבטחה אלוהית" וקרא להם להיאבק במי שטוענים שההתנחלויות לא חוקיות - כפי שקובע החוק הבינלאומי.

בכנס שנערך ביום ראשון במוזיאון ידידי ישראל בבירה - שמאחריו עומד ארגון נוצרי - נערך גם טקס קביעת מזוזה בהשתתפות נתניהו במרכז תקשורת בינלאומי חדש שמטרתו "חיזוק קשרי ישראל עם העולם ומאבק בארגוני ה- BDS". באירוע, שאורגן בעזרת לשכת העיתונות הממשלתית, השתתפו גם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומייסד מוזיאון ידידי ישראל הכומר הנוצרי-אוונגליסטי ד"ר מייק אוונס.

עזר, איש משרד החוץ שהיה בעבר סגן שגריר ישראל בוושינגטון, אמר בנאומו בכנס: "ראו מי השתלט על השטחים כשיצאנו מעזה - ארגון טרור. אנחנו רוצים שזה יקרה ביהודה ושומרון? בשום אופן. נוכחותנו בירושלים וביהודה ושומרון מביאה הזדמנויות כלכליות ויציבות, כי אנחנו מספקים ביטחון על ידי לחימה ברעים שרוצים להשתלט. ישראל והקהילות ביהודה ושומרון מספקות הזדמנויות כלכליות ועבודות". לדבריו, "אין לנו שום עניין בניהול חיי היומיום של שכנינו הפלסטינים באזורים אלה, אבל צריך להיות כנים - עד כה הם היו מושחתים ובלתי מתפקדים ולא מסוגלים להתמודד עם האיסלאם הרדיקלי. הם חייבים להבין שאם לא נשמור על נוכחות ביטחונית זה יסכן את כולנו. אם נוכרח לעזוב נקבל עוד עזה".

נתניהו במאחז נתיב האבות, בינוארצילום: מארק ישראל סלם

לכן, לפיו, "אנחנו חייבים לחבור באימוץ אחינו ואחיותינו שחיים ביהודה ושומרון ולהילחם נגד אלה שטוענים שנוכחותם בלתי-חוקית או מנסים לעשות להם דה-הומניזציה באמצעים שונים. עזרו לנו להילחם בחרמות, הם לא מוצדקים, והם פוגעים בנו ובשכנים שלנו אפילו יותר. תחיית העם היהודי בארץ ישראל זה מימוש הבטחה אלוהית. זו ברכה לעמנו, זו ברכה לאזור וזו ברכה לעולם. זה טוב לשלום, לשגשוג ולשמחה".

ח"כ תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי) כתבה לנתניהו בעקבות הדברים כי "אמירותיו של עזר מטילות בספק את שיקוליו כמקצועיים, וככאלו המטיבים עם ביטחון אזרחי ישראל. אין מקום בגוף האמון באופן ישיר על הנעשה בתחום הביטחון הלאומי לשיקולים דתיים ופוליטיים, שבינם לבין ביטחון לאומי דבר". היא הוסיפה: "אבקש לבחון את האופן בו שיקולים שאינם מקצועיים מתערבים בעבודת המטה לביטחון לאומי, תוך הבהרה בדבר התנהלות המטה לביטחון לאומי, לרבות מטרותיו והאפשרות שמכילות את מימוש 'ההבטחה האלוהית'".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ