פיקוד העורף: ניתן לקיים לימודים בכל היישובים שמצפון לרחובות

צה"ל הורה לא לפתוח מקומות עבודה שאינם חיוניים בעוטף עזה, מערב לכיש, מערב הנגב, מרכז הנגב ודרום השפלה. על פי ההנחיות החדשות, בגוש דן "ניתן לקיים לימודים, למעט במבנים יבילים/בנייה קלה"

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תלמידים בתיכון עירוני א' בתל אביב
תלמידים בתיכון עירוני א' בתל אביבצילום: ניר כפרי

פיקוד העורף פרסם הערב הנחיות חדשות, התקפות עד מחר בשעה 20:00. על פי פיקוד העורף, בעוטף עזה, מערב לכיש, מערב הנגב, מרכז הנגב ודרום השפלה לא יתקיימו מחר לימודים. בנוסף, פיקוד העורף הורה לא לפתוח מקומות עבודה שאינם חיוניים באזורים אלו. על פי ההנחיות החדשות, בגוש דן והמרכז "ניתן לקיים לימודים, למעט במבנים יבילים/בנייה קלה". אין מגבלות באזורים אלה על יציאה לעבודה. בעקבות הודעת פיקוד העורף, עיריית תל אביב הודיעה כי הלימודים בעיר יתקיימו מחר כסדרם.

הנחיות פיקוד העורף
הנחיות פיקוד העורף
הנחיות פיקוד העורף
הנחיות פיקוד העורף

חלק מהאוניברסיטאות והמכללות הודיעו מוקדם יותר על ביטול הלימודים:

אוניברסיטת תל אביב הודיעה כי הלימודים לא יתקיימו, אך פעילויות אחרות, בהן מעבדות מחקר וספריות, יתקיימו כסדרן.

האוניברסיטה העברית הודיעה על ביטול הלימודים בקמפוסים ברחובות ובבית דגן.

אוניברסיטת בן גוריון הודיעה כי לא יתקיימו לימודים בקמפוס באר שבע.

אוניברסיטת בר-אילן הודיעה כי הלימודים לא יתקיימו מחר בקמפוס ברמת גן, אך עובדי האוניברסיטה הונחו להגיע בכל זאת לעבודה. לפי הודעת האוניברסיטה, הערכת מצב נוספת תתקיים מחר בשש בבוקר.

לא יתקיימו לימודים גם במכללת ספיר ובמכללת קיי.

לראשונה מאז מלחמת המפרץ, מוסדות הלימוד בתל אביב ובסביבתה הושבתו היום באופן גורף בהוראת פיקוד העורף, כך שכמיליון תלמידים וילדי גנים נשארו בבתיהם. בעוד חלק מהגורמים בעיריות בגוש דן גיבו את ההחלטה, כמה מהם אמרו ל"הארץ" כי הם מופתעים מכך.

לדברי גורמים הבקיאים בנושא ששוחחו עם "הארץ", ראש הממשלה והשרים אישרו את המהלך במסגרת אישור התוכנית המבצעית כולה. זאת ככל הנראה למעט שר הביטחון נפתלי בנט, שנכנס לתפקיד רשמית רק ב-11:00 בבוקר. בנוסף לביטול הלימודים, פיקוד העורף הורה לא לפתוח מקומות עבודה שאינם חיוניים באזורים אלו. מאוחר יותר, משהתברר כי רמת האיומים פחותה יותר, אפשר פיקוד העורף לאזרחים להגיע למקומות עבודה בהם ישנם מרחבים מוגנים.

ההוראה שלא לקיים לימודים היום באזור הדרום והמרכז השפיעה על כמיליון תלמידים בגני הילדים ובתי הספר, 80 אלף עובדי הוראה, וכ-30 אלף פעוטות במעונות היום המפוקחים ועשרות אלפי פעוטות במסגרות הפרטיות. עוד הושבתו היום אוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר ומכללות נוספות באזור הדרום. בתל אביב הושבתה אוניברסיטת תל אביב, שבה לומדים כ-30 אלף סטודנטים, וכן המכללות הפועלות בעיר ומדרום לה - בהן מכללת לוינסקי, סמינר הקיבוצים ומרכזי הלמידה של האוניברסיטה הפתוחה בתל אביב, רמת גן, פתח תקווה ודרומית להן. כמו כן, לא התקיימו לימודים באוניברסיטת בר אילן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ