הבוקר לא מתקיימים לימודים באשקלון, בנתיבות ובעוטף עזה

זהו היום הרביעי ברציפות שבו לא מתקיימים לימודים ביישובים אלה. הצבא הודיע אתמול על חזרה לשגרה, אך ברשויות החליטו להשבית את הלימודים בשל חידוש ירי הרקטות

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
מכללת ספיר, אתמול. גם שם הושבתו הלימודים
מכללת ספיר, אתמול. גם שם הושבתו הלימודיםצילום: אליהו הרשקוביץ
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

הבוקר (שישי) לא מתקיימים לימודים במוסדות החינוך באשקלון, בנתיבות וביישובי עוטף עזה, זה היום הרביעי ברציפות. הצבא הסיר אתמול את ההגבלות על העורף והודיע על חזרה לשגרה, אך בכמה רשויות בדרום החליטו להשבית את הלימודים בשל חידוש ירי הרקטות.

אתמול בשעות הצהריים, לצד ההכרזה על חזרה לשגרה בעורף, הודיע צה"ל כי מעברי הגבול ארז וכרם שלום נפתחו לתנועה וכי מרחב הדיג הורחב בחזרה ל-15 מיילים ימיים. כשעתיים לאחר מכן נורתה רקטה לעוטף עזה, שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. בשעות הערב המאוחרת נורו שתי רקטות נוספות לעבר יישובי העורף שיורטו גם הן. בעקבות זאת תקף צה"ל יעדים של הג'יהאד האיסלאמי ברצועה.

הסלמה בדרום - סיקור נרחב: מערכת הביטחון ממליצה לדרג המדיני להעניק "גזרים" לחמאס לאחר שלא התערב בלחימה | ישראל יכולה לסכם שבוע מוצלח למדי, גם בזכות חמאס // עמוס הראל | בצה"ל מודים: חשבנו שהמבנה שבו נהרגו שמונה בני משפחה ברצועה היה ריק | ההסלמה בעזה היתה מפגן איפוק של חמאס, וכעת הוא ממתין לתמורה מישראל וממצרים // צבי בראל | הסטודנטים הטריים במכללת ספיר לומדים לחיות תחת אש: ידענו שזה יגיע | מאחורי שיתוק גוש דן עמדו התרעות על ירי מסיבי בזמן היציאה לעבודה ולבתי הספר // עמוס הראל ביוב מוצף, מחנק במקלט וסלפי עם מירי רגב: באשקלון כבר רגילים לשגרה של חירום

ביום שלישי בבוקר הודיע פיקוד העורף על השבתת הלימודים בדרום הארץ, וכן באזור המרכז - לראשונה מאז מלחמת המפרץ. ההוראה השפיעה על כמיליון תלמידים בגני הילדים ובבתי הספר, על 80 אלף עובדי הוראה, על כ-30 אלף פעוטות במעונות היום המפוקחים ועל רבבות פעוטות במסגרות הפרטיות. בנוסף, הושבתו אוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר ומכללות נוספות באזור הדרום, אוניברסיטת תל אביב וכן המכללות הפועלות בעיר ומדרום לה - בהן מכללת לוינסקי, סמינר הקיבוצים ומרכזי הלמידה של האוניברסיטה הפתוחה בתל אביב, רמת גן, ופתח תקוה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ