נתניהו הודיע שיעביר 40 מיליון שקל להתנחלויות - וביש"ע פרסמו במקביל הודעת תמיכה בו

לאחר פגישת ראש הממשלה וראשי יש"ע, הופצו שתי הודעות לתקשורת. באחת נתניהו אמר כי יעביר תקציב לנושאי ביטחון והצלה. בשנייה מועצת יש"ע מסרה כי ראשי הרשויות המקומיות בגדה תומכים בראש הממשלה, שבשבוע שעבר פורסם כתב האישום נגדו

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהו בפגישה עם ראשי מועצת יש"ע בלשכתו בירושלים, הערב. העברת התקציב תובא לאישור הממשלה ביום ראשון
נתניהו בפגישה עם ראשי מועצת יש"ע בלשכתו בירושלים, הערב. העברת התקציב תובא לאישור הממשלה ביום ראשוןצילום: קובי גדעון / לעמ
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם ראשי רשויות מקומיות בגדה המערבית והודיע כי יעביר 40 מיליון שקלים לתקצוב "מרכיבי ביטחון והצלה" בהתנחלויות. במקביל להודעת נתניהו, פרסמה מועצת יש"ע הודעת תמיכה בראש הממשלה, שבשבוע שעבר פורסם כתב האישום נגדו בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

"ראשי הרשויות הביעו תמיכה בראש הממשלה והערכה על הדרך שבה הוא מנהל את המדינה בשעות אלה", נכתב בהודעה מטעם מועצת יש"ע. עוד נמסר בה כי בפגישה נידונו "אפשרויות להקמת ממשלה שתתמוך ותחזק את ההתיישבות הישראלית", וכן החלת ריבונות על בקעת הירדן וצפון ים המלח.

נתניהו, יו"ר מועצת גוש עציון (מימין) ויו"ר מועצת יש"ע בביקור בהתנחלות אלון שבות, בשבוע שעבר,
נתניהו, יו"ר מועצת גוש עציון (מימין) ויו"ר מועצת יש"ע בביקור בהתנחלות אלון שבות, בשבוע שעבר, צילום: קובי גדעון / לעמ

יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני, אמר "אדוני ראש הממשלה, ראשי הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מביעים את תמיכתם בך ומחזקים את ידיך. אנו רוצים לראות את המשך עשייתך הברוכה למען מדינת ישראל. אנחנו לצידך". הפגישה נערכה בלשכת נתניהו בירושלים. 

לפי ההודעה שפורסמה מטעם נתניהו, העברת התקציב תובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. ראש הממשלה אמר בפגישה כי "יועבר מענק ביטחוני חד פעמי בהיקף של 34.5 מיליון שקלים כתקציב תוספתי ייעודי במסגרת הקריטריונים שנקבעו. כמו כן, יועבר תקציב ייעודי לתגבור תחנות הזנקה של עזרה ראשונה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בסך 5.5 מיליון שקלים. בהחלטה נוספת שתעלה לאישור השרים יוחלט על העברה של 3.6 מיליון שקלים לטובת המשך הפעלת מרכזי החוסן ביהודה ושומרון". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ