ארבעה עוכבו כשהפגינו נגד המבצע בעיסאוויה תחת ביתו של ראש העיר ירושלים

אנשי ארגון "פרי ג'רוזלם" הפגינו זה השבוע השלישי במחאה על האכיפה המוגברת בשכונה הפלסטינית, שהביאה למעצרם של מאות תושבים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מפגינים מול ביתו של ליאון, הערב
מפגינים מול ביתו של ליאון, הערבצילום: אמיל סלמן
ניר חסון
ניר חסון

ארבעה בני אדם עוכבו הערב (שבת) לחקירה בהפגנה נגד המבצע המשטרתי בעיסאוויה, תחת ביתו של ראש העיר ירושלים משה ליאון. בהפגנה השתתפו כמאה בני אדם, שעברו בהמשך להפגין בכיכר פריז, לא הרחק מבית ראש הממשלה, ואז, במחאה על מעצר חבריהם, במגרש הרוסים. מפגין נוסף זומן לחקירה במשטרה.

המפגינים, אנשי ארגון "פרי ג'רוזלם", מוחים על האכיפה המוגברת שמקיימת המשטרה בעיסאוויה שבמזרח העיר בחצי השנה האחרונה. במסגרת המבצע המשטרתי, שתושבי השכונה רואים בו התנכלות, נעצרו מאות מתושבי הכפר, בהם קטינים רבים. זהו השבוע השלישי ברציפות שבה נערכת הפגנה נגד המבצע.

מפרי ג'רוזלם נמסר הערב: "אנחנו עומדות על זכותנו להפגין מול ראש העיר שלנו, נבחר ציבור שאמור לשרת את תושבי עירו ומועל בתפקידו כשהוא מפקיר אותם לשריף המשתולל שלו, דורון ידיד (מפקד מחוז ירושלים). נראה שגם ברחביה המשטרה יודעת להתנהל בברוטליות משוללת בסיס כשזה מגיע לזכויותיהם של אנשי עיסאוויה, הסובלים כבר חודשים רבים מנחת זרועה".

ליאון פרסם לאחר ההפגנה הצהרה ארוכה, שבה התייחס למדיניות כלפי עיסאוויה. דבריו דומים לדברים שכתב במאמר שפורסם השבוע ב"הארץ". לטענת ראש העיר, "עיסאוויה זה רק כלי בידי סיעת התעוררות (אנשי האופוזיציה במועצת העיר), שהתחילו להתסיס את תושבי עיסאוויה".

התעוררות מסרה בתגובה לדברי ליאון כי הוא מבקש להטיל עליה את האשמה בכישלונו בטיפול במזרח העיר: "עיסאוויה היא לא כלי בידי תנועת התעוררות, היא שכונה בירושלים שיש להחיל בה ריבונות ולדאוג לתושביה מחד ומאידך להילחם בטרור ובעבריינות בה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ