אוטובוס מג"ב הושחת בדרכו לאכוף צו שטח צבאי סגור במאחז ליד יצהר

אלמונים ריססו הלילה את הכיתוב "לכו לאויב" על הרכב שבו נסעו השוטרים בדרך למאחז "קומי אורי" וניקבו את צמיגיו. לפי המשטרה, הכוח ראה גם כמה חשודים מחזיקים אבנים בכניסה להתנחלות

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האוטובוס שבו נסעו השוטרים, הבוקר ליד יצהר
האוטובוס שבו נסעו השוטרים, הבוקר ליד יצהרצילום: דוברות המשטרה

אלמונים השחיתו הלילה (ראשון) אוטובוס שבו נסעו שוטרי מג"ב בדרכם לאכוף צו שטח צבאי סגור במאחז "קומי אורי" הסמוך להתנחלות יצהר. שניים מצמיגי הרכב נוקבו ועליו רוסס הכיתוב: "לכו לאויב". לפי המשטרה, הכוח גם ראה כמה חשודים מחזיקים אבנים בכניסה להתנחלות. 

"מדובר שוב באירוע בו מנסה קבוצה קטנה של פורעי חוק לפגוע בפעילות כוחות הביטחון לאכיפת צו שטח צבאי סגור", מסרה המשטרה. "האלימות המופנית כלפי הלוחמים לא תפגע בנחישותם לבצע את המשימה שהוטלה עליהם לאכיפת החוק ולשמירה על הסדר במקום".

אחד הצמיגים מנוקב, הבוקר ביצהרצילום: דוברות המשטרה

בחודש שעבר הותקפו באבנים ובבקבוקי צבע שוטרים שבאו לעצור צעיר שהפר צו הרחקה מינהלי מהגדה ביצהר. שלושה שוטרים נפצעו באורח קל בתקרית ונזק נגרם לרכבים של המשטרה ושל כיבוי אש, ושלושה בני אדם נעצרו "בחשד להפרת סדר". 

המקרה החל על רקע צו הרחקה מהגדה, שהוצא נגד תושב הגבעה הסמוכה להתנחלות. הצעיר, פעיל נוער הגבעות בשם נריה זארוג, הפר את הצו בגלוי מעל לחודש, והכוחות הגיעו למבנה בהתנחלות כדי לעצור אותו. הצעיר התבצר באחד המבנים במשך כחמש שעות ואזק עצמו למתקן המחובר לקרקע. המשטרה שחררה אותו מהמתקן ועצרה אותו. 

לתקרית קדמו כמה תקיפות של שוטרי מג"ב בידי מתנחלים בהתנחלות. במחצית השנייה של אוקטובר אירעו ארבעה מקרים – ב-18 בחודש חסמו מתנחלים רכב צבאי ואיימו על החיילים, בהם מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני, אדם אחד נעצר; יומיים אחר כך נפצע באורח קל חייל מיידוי אבנים בידי מתנחלים, הכוח השיב בירי לאוויר; ב-21 בחודש יידו מתנחלים אבנים לעבר הכוחות; וב-24 הוצת אוהל של מג"ב באזור ההתנחלות. בתחילת נובמבר אירעו שני מקרים נוספים – ב-2 בחודש יידו אלמונים אבנים לעבר כלי רכב של מג"ב בכניסה להתנחלות, ויומיים אחרי כך אירעה תקרית דומה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ