שב"כ: עצרנו עשרות פעילי ארגון החזית העממית שתכננו וביצעו פיגועים בגדה

לפי השירות, בין הפעילים, שנעצרו בחודשים האחרונים, גם רוצחי רינה שנרב ליד ההתנחלות דולב וחברת הפרלמנט הפלסטינית לשעבר, חאלדה ג'ראר. סנגורי העצורים: הם עונו, שמה של ג'ראר שורבב לפרשה מסיבות פוליטיות

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מעצר רוצחיה של שנרב, בספטמבר
מעצר רוצחיה של שנרב, בספטמברצילום: דובר צהל

שב"כ עצר בחודשים האחרונים כ-50 פעילי ארגון החזית העממית, ששלושה מהם ביצעו את הפיגוע שבו נרצחה רינה שנרב ליד ההתנחלות דולב, כך מסר היום (רביעי) השירות, שהוסיף כי נתפסה גם כמות גדולה של אמצעי לחימה.

לפי שב"כ, חלק מהפעילים אחראים לפיגועי ירי בגדה, בהם ירי לעבר אוטובוס סמוך להתנחלות עפרה ולעבר כלי רכב ליד אריאל. בשני המקרים לא היו נפגעים. בראש התשתית עמדו חאלדה ג'ראר - חברת הפרלמנט הפלסטיני לשעבר שלפי שב"כ, עמדה ככל הנראה בראש הארגון בגדה; וליד חנאתשה - תושב רמאללה בן 50 שהיה עצור בעבר בגין מעורבות בפעילות טרור; א-ראזק פראג' - תושב רמאללה בן 56 ומבכירי החזית העממית בגדה, שאישר את ביצוע הפיגוע שבו נהרגה שנרב; ואעתראף חגאג - תושב רמאללה בן 43 שהיה אחראי על הפעילות החשאית של הארגון ברמאללה.

המרכז המשפטי אדמיר, שליווה חלק מהעצורים בפרשה, מסר כי הודעת שב"כ מפרה צו איסור פרסום שהוטל על פרטיה. לפי המרכז, השירות עינה כמה מהעצורים, ובראשם סאמר ערביד, שתואר כראש החוליה האחראית לפיגוע ליד דולב. כפי שדיווח "הארץ", כשנעצר היה מצבו הבריאותי של ערביד תקין, אך כעבור כמה שעות הוא הועבר במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים. באדמיר אמרו גם כי שמה של ג'ראר שורבב לפרשה מסיבות פוליטיות, שכן ההודעה אינה תואמת את העבירות המיוחסות לג'ראר, המואשמת רק בכך שהיא נושאת בתפקיד בכיר בחזית העממית.

בספטמבר הודיע שב"כ על מעצרם של מבצעי הפיגוע שבו נהרגה שנרב ונפצעו אביה איתן ואחיה דביר. בראש החוליה, נמסר, עמד ערביד, מבכירי החזית העממית בגזרת רמאללה ותושב העיר. את חומר הנפץ במטען ייצר לפי שב"כ קאסם שבלי, תושב הכפר כובר. החבר השלישי בחוליה זוהה כיזן מג'מאס, תושב רמאללה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ