הגר שיזף
הגר שיזף

בן 18 מאזור מודיעין נעצר הלילה (שישי) בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע שנאה. הצעיר נעצר בנמל התעופה בן גוריון כשהיה בדרכו לאומן, ונאסר עליו לפגוש עורך דין למשך שלושה ימים.

עו"ד אמיר ברכה, שמייצג את העצור מטעם ארגון חוננו, מתח ביקורת על כך שנמנע ממנו לפגוש עורך דין. "מדינת ישראל ב-2020 פוגעת בזכויות יסוד של עצורים", אמר, "מדובר בחשד לניסיון של ביצוע עבירה עלומה, שגם המשטרה לא יודעת מה היא. אסור לנו כחברה לקבל זאת ואנו נילחם על כך בבית המשפט". לפי חוננו, כ-20 צעירים הפגינו היום מחוץ למתקן שב"כ במשטרת פתח תקוה.

לפני נתוני מערכת הביטחון שפורסמו ב"הארץ" בחודש שעבר, ישראלים היו אחראים ב-2019 ל-256 מקרי אלימות נגד פלסטינים או נגד כוחות הביטחון בגדה המערבית. מדובר בירידה בהשוואה ל-2018, אז אירעו 378 מקרים כאלה. למרות זאת, במערכת הביטחון מודאגים מעלייה ברמת האלימות ובתעוזה שמפגינים הישראלים האחראים להשחתת רכוש ולריסוס כתובות נאצה, פעולות המכונות "תג מחיר". בשנה החולפת אירעו 50 מקרים שכאלו, בדומה ל-2018, ופי חמישה יותר מב-2017.

לפי מקורות במערכת הביטחון, ריבוי התקריות מסוג זה בשנתיים האחרונות, לצד העלייה ברמת התעוזה של משחיתי הרכוש, מזכירים את ההתרחשויות שקדמו להצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא ב-2015, שהביאה למותם של שלושה מבני המשפחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ