דיווח: ישראל תקפה משאית נשק בגבול עיראק-סוריה, שמונה בני אדם נהרגו

לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, מטוסים הפציצו מחסני תחמושת וכלי רכב של המיליציה הפרו-איראנית כתאיב חיזבאללה, וההרוגים אינם אזרחי סוריה. ערוץ אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה ציין כי מדובר במטוסי חיל האוויר הישראלי

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תקיפה בסוריה שיוחסה לישראל, לפני כשנה
תקיפה בסוריה שיוחסה לישראל, לפני כשנהצילום: SANA / AP

הערוץ הלבנוני אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה דיווח הלילה (שישי) כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו משאית נשק בגבול עיראק-סוריה, באזור מעבר אל-בוכמאל. המרכז הסורי לזכויות אדם מסר כי בתקיפה נהרגו לפחות שמונה אנשים שאינם אזרחים סורים. בעבר יוחסו לישראל כמה תקיפות באזור. אף גורם רשמי לא התייחס לתקיפה עד כה. 

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח על כמה פיצוצים באזור הגבול בין עיראק לסוריה. הארגון מסר כי מטוסים הפגיזו כלי טיס בלתי מזוהים, מחסני תחמושת ומשאיות השייכות למיליציה הפרו-איראנית כתאיב חיזבאללה, שלפי דיווחים הותקפו על ידי ישראל בעבר. עם זאת, הארגון לא ציין כי מדובר במטוסים ישראליים.

בספטמבר הותקפו פעמיים אתרים של המיליציות השיעיות באזור מעבר הגבול. מקורות בעיראק דיווחו ב-19 בספטמבר כי כלי טיס בלתי מאוישים תקפו מחסני נשק של המיליציה באזור אל-בוכמאל. מקור ביטחוני בעיראק אמר לאתר סקיי ניוז בערבית כי בתקיפה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו תשעה. יומיים לפני כן דווח בעיראק על תקיפת מחסני נשק של מיליציות המזוהות עם איראן. בדיווח בערוץ אל אפאק העיראקי ייחסו את התקיפה לישראל, והארגון הסורי לזכויות אדם מסר כי נהרגו בה עשרה לוחמים פרו-איראניים.

כמה ימים לאחר התקיפות פתחו עיראק וסוריה את מעבר הגבול, לראשונה מאז 2012, אז נסגר בשל מלחמת האזרחים הסורית והמאבק נגד ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש). התקיפות האוויריות עיכבו את פתיחת המעבר כמה פעמים. מנהיג אחת המיליציות הפרו-איראניות בעיראק איים לאחר פתיחת המעבר כי ארגונו יגיב לתקיפות המיוחסות לישראל נגד בסיסי המיליציה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ