לאחר שחרור נעמה יששכר, נתניהו נפגש עם פוטין במוסקבה

הנשיא אמר לראש הממשלה כי העניק את החנינה לנעמה יששכר בעיקר בזכות אמה, יפה. יששכר צפויה לחזור לישראל עם נתניהו היום

נעה לנדאו
נעה לנדאו
מוסקבה
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהו ופוטין במוסקבה, היום
נתניהו ופוטין במוסקבה, היוםצילום: AFP
נעה לנדאו
נעה לנדאו
מוסקבה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (חמישי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקרמלין. השניים נפגשים בפעם השנייה בתוך שבוע, לאחר שנועדו בישראל ביום חמישי שעבר. הבוקר שוחררה נעמה יששכר מהכלא ברוסיה, עשרה חודשים לאחר שנעצרה בשדה התעופה במוסקבה בגין החזקה של 9.5 גרם חשיש. היא צפויה לשוב לארץ היום עם נתניהו.

פוטין אמר כי העניק את החנינה ליששכר בעיקר בזכות אמה, יפה, וכי "צריך לזכור שהיא עברה עבירה וכי היו לה סמים בתיק". נתניהו הודה לו על החנינה של יששכר ואמר: "זה דבר שמרגש את כולנו והתודה שלנו ניתנת מכל אזרחי ישראל, מכל הלב". 

יששכר בדיון בעניינה, בחודש שעבר
יששכר בדיון בעניינה, בחודש שעברצילום: AFP

נתניהו הגיע הבוקר למוסקבה לאחר ביקור בוושינגטון, שם השתתף בהצגת התוכנית המדינית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. הוא הוסיף: "אתה המנהיג הראשון שאני משוחח איתו אחרי ביקורי בוושינגטון על תכנית המאה של הנשיא טראמפ. אני חושב שנוצרה פה הזדמנות חדשה ואולי ייחודית, והייתי רוצה לשוחח איתך ולשמוע כמובן את התובנות שלך ולראות כיצד אנו יכולים לשלב את כל הכוחות למען הביטחון והשלום".

פוטין הודה לנתניהו על ההזמנה לטקס יום הזיכרון העולמי לשואה ביד ושם בשבוע שעבר. נתניהו אמר בפתח הפגישה: "הביקור הזה מסמל עוד התקרבות ביחסים בינינו". הוא פנה לפוטין ואמר: "אני רוצה לברך אותך על הדברים ההיסטוריים שאמרת בארץ".

אתמול העניק פוטין חנינה ליששכר, שנידונה באוקטובר לשבע שנות מאסר וחצי בגין הברחת סמים. בכיר בצוות הבין-משרדי שעסק במגעים למתן החנינה ליששכר אמר אתמול כי ישראל לא חתמה על עסקה עם רוסיה לשחרורה. לדברי הגורם הישראלי, השחרור נעשה "כמחווה של פוטין לנתניהו".

בשבוע שעבר נודע כי ישראל מבצעת כמה מחוות עבור רוסיה, ובהן העברת הבעלות על כנסיית אלכסנדר נבסקי בירושלים לשלטון הרוסי. גורם מדיני הבהיר אז כי לא קיימת עסקה להעברת הבעלות על הכנסייה בתמורה לשחרור יששכר, "אבל היה ברור שאי אפשר להתקדם בלי שיפור האווירה מול הרוסים". 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ