צה"ל: זוהה שיגור מרצועת עזה לעבר ישראל

מועצת שער הנגב מסרה כי אותרה נפילה בשטח פתוח, יו"ר כחול לבן היה בשטחה בזמן האזעקה. בלונים החשודים כבלוני נפץ אותרו היום בארבעה מוקדים בדרום הארץ, אחד מהם בתוך יישוב

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוטף עזה, בנובמבר
יירוטים בעוטף עזה, בנובמברצילום: אליהו הרשקוביץ

צה"ל זיהה הערב (שבת) שיגור מרצועת עזה לעבר ישראל - כך לפי הודעת דובר צה"ל. ממועצת שער הנגב נמסר כי אותרה נפילה אחת בשטח פתוח, וכי לא ידוע על נפגעים בגוף או על נזק לרכוש. אזעקה הופעלה במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. כמה חברי כנסת ממפלגת כחול לבן, בהם היו"ר בני גנץ, היו בקיבוץ נחל עוז בזמן שנשמעה האזעקה.  

לצד גנץ, השתתפו במפגש עם יו"ר מועצת שער הנגב ותושבים במועצה גם חברי הכנסת גבי אשכנזי, אורנה ברביבאי, מיכאל ביטון ואלון שוסטר‎. מכחול לבן נמסר כי תגיש בקשה לדיון חירום במליאה בנושא "הטרור הבלתי פוסק מרצועת עזה". יו"ר הסיעה ח"כ אבי ניסנקורן אמר כי "ישראל איבדה את יכולת ההרתעה אל מול חמאס שמכתיב את אורחות חייהם של תושבי העוטף".

במהלך היום הוזעקו חבלני משטרה לארבעה מוקדים שונים בדרום הארץ בשל בלונים החשודים כבלוני נפץ אשר הופרחו מרצועת עזה - לפחות אחד מהם אותר בתוך יישוב מגורים. אמש זיהה צה"ל שני שיגורים מרצועת עזה לעבר ישראל, אחד מהם יורט והשני נפל בשטח פתוח. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. בתגובה לירי תקף צה"ל ברצועה.

היום בשעה 12 בצהריים לערך דווח על צרור בלונים שמתקן חשוד מחובר אליו בחוף זיקים, דרומית לאשקלון. כמה שעות מאוחר יותר הוזעקו חבלני המשטרה אל בלונים חשודים שאותרו באזור העיר שדרות. בשעה שמונה בערב לערך אותרו בלונים חשודים גם באזור המועצה האזורית לכיש, וכ-20 דקות מאוחר יותר דווח על צרור נוסף ביישוב במועצה האזורית מרחבים. 

הבלונים החשודים שאותרו ביישוב מועצה האזורית מרחבים, הערב צילום: צביקה סוויסה

אתמול מסר דובר צה"ל נמסר כי כלי טיס תקפו כמה מטרות בצפון הרצועה, בהם מחסנים לאחסון אמצעי לחימה של חמאס. לאחר השיגור הראשון אתמול, סביב השעה 20:00, הופעלה אזעקה בשדרות וביישובים נוספים בעוטף עזה. לאחר השיגור השני, סביב השעה 22:30, הופעלה אזעקה בקיבוצים ניר יצחק וסופה במועצה האזורית אשכול. חלקי מיירט נמצאו על גג בית בשדרות. 

נוכח העלייה במקרי הפרחת בלוני הנפץ מרצועת עזה בימים האחרונים, המשטרה מבקשת להזכיר כי בכל מקרה של הבחנה בחפץ חשוד יש לדווח למוקד מאה, בלי להתקרב או לגעת בחפץ.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ