התפרצות הקורונה

שגרירות סין בישראל: פתחנו את הדלת ליהודים בשואה, אל תסגרו אותה בפנינו

ממלא מקום השגריר אמר את הדברים בתגובה לאיסור על כניסת אזרחים זרים ששהו בסין בשבועיים שלפני הגעתם לגבול. השגרירות התנצלה לאחר הפרסום: "לא היתה כוונה להשוות בין השואה למאמציה של ישראל להגן על אזרחיה"

בר פלג
בר פלג
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תיירים סינים בבנגקוק, ביום שישי
תיירים סינים בבנגקוק, ביום שישיצילום: Gemunu Amarasinghe/אי־פי
בר פלג
בר פלג

ממלא מקום שגריר סין בישראל, דאי יו-מינג, אמר היום (ראשון) בתדרוך לעיתונאים בעניין התפרצות וירוס הקורונה, כי ארצו פתחה את דלתותיה "בתקופות אפלות בפני העם היהודי ולא סגרנו אותה. אני מקווה שישראל לא תסגור את הדלת לסינים". הדברים נאמרו על רקע החלטת ישראל לסגור את גבולותיה בפני אזרחים זרים ששהו בסין בשבועיים שלפני הגעתם לגבול.

בעקבות דבריו של דאי הוציאה שגרירות סין בישראל הודעת התנצלות. "נבקש להבהיר שלא היתה כל כוונה להשוות בין הימים האפלים של השואה לבין המצב הנוכחי ולמאמציה של ממשלת ישראל להגן על אזרחיה", נכתב. 

עבודות להקמת בית חולים חדש בווהאן, היום
עבודות להקמת בית חולים חדש בווהאן, היוםצילום: AFP

"שמעתי שיש מדינות שאוסרות כניסה של אזרחים ומטיילים סינים, או אנשים שהיו בסין" אמר דאי בתדרוך של השגרירות, "בחלק מהמקרים זה מובן כדי להגן על בריאות הציבור, אבל כשאני שומע חדשות כאלו - כסיני - אני מרגיש עצוב". לדבריו, "סין משתלטת על הווירוס, אך השמועות והחדשות קשות יותר מהווירוס עצמו". הוא אמר כי הקורונה מצוי בסין בלבד, ו"כל המדינות צריכות לעבוד ביחד כדי לעצור את הווירוס ולמנוע פעולות מוגזמות". דאי ציין כי ממשלתו רואה בבריאות הציבור הדבר החשוב ביותר, והוסיף כי כסף רב מושקע בעצירת הווירוס, ציוד רפואי מועבר ובתי חולים חדשים נבנים ונכנסים לשימוש. 

אתמול אסרה ישראל על כניסתם לישראל של 32 תיירים סינים. על פי הודעת רשות ההגירה והאוכלוסין, התיירים הסינים נחתו בנמל התעופה בן גוריון מטיסת המשך ממוסקבה, ולאחר שסורבה כניסתם לישראל הם הועלו על מטוס בחזרה.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר בשבת כי לא ניתן למנוע את כניסת וירוס הקורונה לארץ, אך אמר שהוא ואנשי משרדו "פועלים לדחיית המועד ככל הניתן ולהכלה של הימצאותו בארץ". שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע עם פרסום ההנחיות כי מי ששוהה בבידוד ביתי יקבל פיצוי על כך, באמצעות דמי מחלה או חופשה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ