צה"ל: חמאס הקליט מאות קצינים וחיילים וגנב מידע מהטלפונים שלהם

דובר צה"ל מסר כי הארגון פנה לחיילים דרך חשבונות מזויפים ברשתות החברתיות והוביל אותם להוריד אפליקציה שפרצה את הטלפונים. לפי צה"ל, פעילות הסייבר של חמאס שובשה בימים האחרונים ולא ידוע על דליפה של מידע מסווג

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים בקורס למקצועות המחשב, ב-2018. המצולמים אינם קשורים לכתבה
חיילים בקורס למקצועות המחשב, ב-2018. המצולמים אינם קשורים לכתבהצילום: דובר צהל

צה"ל הודיע הבוקר (ראשון) כי חמאס חדר בחודשים האחרונים לטלפונים של מאות קצינים וחיילים, שאב מהם מידע והשתמש בהם כמכשירי הקלטה. לפי הודעת הצבא, לא ידוע בשלב על דליפה של מידע מסווג, ושרתי חמאס נפגעו בתגובה לגילוי החדירה.

לפי צה"ל, אנשי חמאס התחזו ברשתות החברתיות לעולות חדשות שרמת העברית שלהן נמוכה, ושלחו להם קישור שלחיצה עליו הובילה להורדת אפליקציה למכשיר גם ללא אישור המשתמש. האפליקציה העניקה לחמאס שליטה על הטלפון הנייד ואפשרה לארגון לשאוב את המידע מהטלפון ולאתר את מיקומו. היקף הפריצה אינו ידוע, וכך גם זהותם של החיילים וקרבתם לקצינים בכירים.

בית הספר לסייבר של צה"ל, בשנה שעברה. המצולמים אינם קשורים לכתבהצילום: דובר צהל

ב-2018 פרסם צה"ל פריצה דומה של חמאס, ואמר כי הארגון חדר למאות טלפונים ניידים של חיילים. בחלק מהמקרים אז שאבו אנשי הארגון את כל המידע שהיה במכשירים שאליהם חדרו, לרבות תמונות, מספרי טלפון וכתובות מייל; ובחלקם הצליחו הפעילים להשתלט על המצלמה והרמקול של המכשירים ותיעדו את הנעשה בבסיסי צה"ל, בהם בסיסים בעוטף עזה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ