צילומי לווין מראים את תוצאות תקיפה בשדה התעופה בדמשק שיוחסה לישראל

תיעוד של חברת הלווין ISI מראה כי מחסנים ומפקדות בנמל התעופה הושמדו כליל בשבוע שעבר. לפי דו"ח של החברה, בתקיפה נפגעו מטרות של כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניות

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תצלום לווין של שדה התעופה: נזק כבד למחסנים ולמפקדה, היום
תצלום לווין של שדה התעופה: נזק כבד למחסנים ולמפקדה, היוםצילום: ImageSat International (ISI)

חברת הלוויין ImageSat International) ISI) פרסמה היום (שני) תצלומים של שדה התעופה בדמשק שבהם נראות תוצאות תקיפה בשבוע שעבר שיוחסה לישראל. לפי דו"ח מודיעין של החברה, בתקיפה נפגעו מטרות של כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניות. 

מקלט שניזוק באופן חלקי בשדה התעופה בדמשק, היוםצילום: ImageSat International (ISI)

בתמונות, שלפי החברה צולמו היום, נראים בין היתר מחסנים ומפקדות שהושמדו כליל, אחרות שניזוקו בכבדות ומקלט שנפגע באופן חלקי. לדברי החברה, המקלט שנפגע שימש כנראה לאחסון תחמושת או טילי קרקע-אוויר. 

מפקדות ומחסנים שניזוקו בכבדות בשדה התעופה בדמשק, היוםצילום: ImageSat International (ISI)
מפקדות ומחסנים שהושמדו כליל בשדה התעופה בדמשק, היוםצילום: ImageSat International (ISI)

התקיפה אירעה ב-13 בפברואר. לדברי סוכנות הידיעות סאנא, מערכות ההגנה של סוריה יירטו בתקיפה כמה טילים שנורו מכיוון רמת הגולן. במרכז המעקב הסורי לזכויות אדם אמרו כי בתקיפה - שלדבריהם ביצעה ישראל - נהרגו שבעה בני אדם. האתר קונייטרה טודיי המזוהה עם המשטר בדמשק מסר אז כי אחד ההרוגים הוא טייס סורי. 

יום לאחר התקיפה נשאל עליה ראש הממשלה בנימין נתניהו ברדיו חיפה, והשיב: "אני לא מתייחס לפעולות כאלה ואחרות, לא יודע מה היה בלילה, אולי זה חיל האוויר הבלגי. המדיניות היא למנוע את התבססות איראן בסוריה". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ