נציגי ישראל והרשות הפלסטינית נפגשו לדיון בתיאום המאבק בקורונה

הצדדים שיתפו את המידע שאספו על הנגיף, תכננו צעדי המשך והחליטו לשתף פעולה בבדיקת מסלול התיירים שביקרו בהם. ישראל העבירה עד כה לרשות עשרות ערכות לבדיקת קורונה. נציגת המינהל האזרחי: "נגיפים לא עוצרים בגבול"

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם עוטה מסכה בכנסיית המולד בית לחם, היום
אדם עוטה מסכה בכנסיית המולד בית לחם, היוםצילום: AFP

נציגים רשמיים מישראל והרשות הפלסטינית נועדו היום (חמישי) לתיאום המאבק המשותף בהתפשטות וירוס הקורונה. בישיבה החריגה השתתפו מטעם ישראל ראש אגף לוחמה בטרור במועצה לביטחון לאומי, יגאל סלוביק, נציגי יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים ומשרד הבריאות.

הצדדים שיתפו זה את זה במידע שנאסף עד כה בנושא התפשטות הנגיף, תיאמו עמדות לצעדי המשך, והחליטו לשתף פעולה גם בבדיקות בנוגע למקומות בהם שהו החולים - בעיקר בנוגע לתיירים ששהו גם בישראל וגם בשטחי הרשות. במקביל, שר האוצר משה כחלון שוחח בנושא אתמול עם השר הפלסטיני חסיין א שייח.

נוסעים עוטים מסכות בנתב"ג, היוםצילום: תומר אפלבאום

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, מסר היום כי בימים האחרונים הועברו מישראל לשטחי הרשות כ-250 ערכות בדיקה לזיהוי קורונה. מתאמת תחום הבריאות במינהל האזרחי, דליה בסה, אמרה: "חיידקים ונגיפים לא עוצרים בגבול. נמשיך במאמצים לסייע לרשויות הפלסטיניות למגר את התפשטות הנגיף בשטחים, זאת מתוך אינטרס ישראלי ומתוך חשיבה הומניטרית במעלה הראשונה".

היום פורסם כי תיירים יוונים ששהו בישראל וברשות הפלסטינית בסוף פברואר אובחנו כחולי קורונה. כמו כן, משרד הבריאות ברמאללה הודיע כי שבעה חולי קורונה אובחנו בבית לחם. מניין הישראלים המאובחנים בקורונה עלה ל-17, לאחר שאובחנו היום תושב המרכז שחזר מאיטליה ונהג הסעות ממזרח ירושלים ששהה בקרבת תיירים מספרד, מגרמניה ומיוון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ