ארדן יבקש להתיר לשוטרים לקנוס בעלי עסקים שמפרים הנחיות בנוגע לקורונה

פקודת הבריאות הנהוגה כיום אינה מאפשרת פתיחה בהליך מנהלי נגד מפרי צווים - אלא הליך פלילי בלבד. עיקר החשש במערכת אכיפת החוק ממשיך להיות בנוגע למצבם של עצירים ואסורים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדן ווסגנית המזכיר הביטחוני שלו תנ"צ אנה בן מרדכי רזיאל בישיבת ממשלה, השבוע
ארדן ווסגנית המזכיר הביטחוני שלו תנ"צ אנה בן מרדכי רזיאל בישיבת ממשלה, השבועצילום: מארק ישראל סלם

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן צפוי לבקש מחר (ראשון) מהממשלה לאשר תקנות לשעת חירום, שיסמיכו שוטרים ופקחים עירוניים להטיל קנסות על עסקים שיישארו פתוחים בניגוד להנחיות המדינה. ארדן יעשה כן לבקשת המשטרה. השוטרים פועלים כעת לפי פקודת הבריאות, שאינה מאפשרת פתיחה בהליך מנהלי נגד מפרי צווים  - אלא הליך פלילי בלבד.

מאז ההכרזה על איסור התקהלויות של מעל מאה איש, שוטרים הגיעו למאות אולמות אירועים, פאבים, מועדונים, מסעדות ועסקים דומים ברחבי הארץ. הם נקטו בפעולות אכיפה נגד שישה מבעלי העסקים אחרי שנמצא כי הפרו את הנחיות משרד הבריאות. לפי הודעת המשטרה, שלושה בעלי עסקים שאצלם נרשמו "הפרות משמעותיות וחריגות" זומנו לשימוע במשטרה.

בית המשפט בבאר שבע, בדצמבר. במערכת אכיפת החוק שוקלים להעביר את הדיונים בהארכות מעצר לבתי הכלאצילום: אליהו הרשקוביץ

שוטרים גם הגיעו בימים האחרונים לבתיהם של אנשים שנדרשו להיכנס לבידוד ביתי. במשטרה אמרו שפתחו עד כה בחקירה נגד יותר מ-20 בני אדם בחשד שהפרו את צו הבידוד.

אך עיקר החשש במערכת אכיפת החוק ממשיך להיות בנוגע למצבם של עצירים ואסורים. בימים הקרובים צפוי המשרד לביטחון הפנים ליזום שורה של תקנות שיביאו לצמצום הדיונים המשפטיים, על מנת למנוע הגעה של כלואים לבתי המשפט. בין היתר מתכוונים לבקש לקיים דיונים בהארכת מעצר באמצעות וידאו. אפשרות נוספת ששוקלים שם היא העברת הדיונים מבתי המשפט לבתי הכלא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ