"ישראל לפני הכל" כולל העקרונות: סיכום ההצהרות של גנץ נגד ממשלת נתניהו

לאורך שלוש מערכות בחירות שב ואמר יו"ר כחול לבן כי לא יחבור לנתניהו ולא יאפשר לו להיות ראש הממשלה - "לא נוכל לשבת תחת ראש ממשלה שנגדו כתבי אישום. אנחנו מחפשים יושרה ציבורית". הערב הפר את ההבטחה

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"לא נשב עם בנימין נתניהו"
הגר שיזף
הגר שיזף

יו"ר כחול לבן בני גנץ הבטיח לאורך מערכות הבחירות האחרונות בהזדמנויות רבות שלא יחבור לראש הממשלה בנימין נתניהו. היום (חמישי), עם היבחרו ליו"ר הכנסת והמשא ומתן המתקדם לממשלת אחדות, מסתמן כי יפר את הבטחות הבחירות שלו.

29.2.20

בריאיון עם רינה מצליח מחדשות 12 לקראת הבחירות במארס אמר גנץ: "נתניהו לא יכול להיות ראש ממשלה או שר".

26.2.20

כמה ימים לפני כן, בריאיון נוסף לחדשות 12, אמר גנץ: "אני לא אשב עם נתניהו. יש לו שלושה כתבי אישום חמורים: שוחד, מרמה והפרת אמונים. יש לו משפט שמתחיל ב-17 במארס. הוא עצמו אמר שראש ממשלה לא יכול לכהן בתנאים האלה. אני מקבל את עמדתו בנושא הזה, ולא אשב איתו".

נתניהו גנץ ונשיאת העליון אסתר חיות בהר הרצל, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

25.2.20

בריאיון לאתר אל-מוניטור אמר גנץ כי "יש אחריות אישית לכל מצביע במדינת ישראל שרוצה לראות שינוי, לעשות את המעשה הנדרש המינימלי וללכת להצביע, אחרת אנחנו מסתכנים בבחירות רביעיות". הוא הוסיף: "אני רואה שנתניהו יכול להוביל אותנו לשם. אני לא אשב עם נתניהו".

15.2.20

בריאיון לוואלה לקראת בחירות מארס אמר: "נתניהו עוזב את כיסא ראש הממשלה ומתיישב על ספסל הנאשמים. הליכוד יודע שעם נתניהו אין לו ממשלה, ובלי נתניהו יש אחדות. נחתור להקמת ממשלת אחדות או ממשלה ברוב יהודי בתמיכת שותפים נוספים. הציבור מבין ויצביע בהתאמה".

28.1.20

לאחר שנתניהו הסיר את בקשת החסינות שלו מהכנסת אמר גנץ: "נתניהו הולך למשפט. בפני אזרחי ישראל ניצבת בחירה ברורה: ראש ממשלה שיעבוד עבורם, או ראש ממשלה שעסוק בעצמו".

26.9.19

בציוץ בטוויטר כתב: "לא נוכל לשבת תחת ראש ממשלה שכנגדו כתבי אישום - אנחנו מחפשים יושרה ציבורית".

2.4.19

בסרטון שפרסם בטוויטר: "אני מתחייב - לא נשב עם בנימין נתניהו".

19.3.19

אחרי שפורסמה הקלטה שבה גנץ לא פסל חבירה לנתניהו, הוא הבהיר: "אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה".

בראיון ב-ynet באותו היום חזר על ההתחייבות, וכאשר המראיין שאל: "אתה לא תשב עם נתניהו בממשלה?" הוא השיב: "נכון, נכון".

תגובות