צה"ל החל לתקן את הפרצות בגדר הגבול עם לבנון; הערכה: חיזבאללה אחראי לחבלה

במערכת הביטחון מתחזקת ההערכה כי מדובר במסר שחיזבאללה ניסה להעביר לישראל בתגובה לתקיפת כלי רכב של הארגון. העבודות נעשו כאשר בצדו השני של הגבול עמדו כוחות של חיזבאללה וצבא לבנון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות צבא לבנון בגבול, היום
כוחות צבא לבנון בגבול, היוםצילום: גיל אליהו

כוחות צה"ל החלו היום (שבת) בתיקון הפרצות שהתגלו אתמול בגדר הגבול עם לבנון. במערכת הביטחון מתחזקת ההערכה כי חיזבאללה עומד מאחורי החבלה בגדר, בתגובה לתקיפת כלי רכב של הארגון שיוחסה לישראל. במהלך העבודות עמדו בצדו השני של הגבול כוחות חמושים של חיזבאללה וצבא לבנון, אך לא היה חיכוך בין הצדדים.

אמש הודיע צה"ל כי זוהו פגיעות בשלוש נקודות לאורך גדר הגבול עם לבנון. בסביבות השעה 20:00 דיווחו תושבים ביישובים הסמוכים לגדר על קולות ירי ופצצות תאורה שנורו. לאחר שעדויותיהם פורסמו בכלי תקשורת, הוציא צה"ל הודעה בה נכתב כי "בעקבות התראות גדר בגבול לבנון נורו כמה פצצות תאורה. הכוחות סרקו במרחב ונשללה חדירה לשטח ישראל".

גם אחרי פרסום ההודעה המשיכו כוחות גולני לסרוק את השטח, בסיוע חיל האוויר ותצפיתנים. כשלוש שעות אחר כך הודיע דובר צה"ל כי "סריקת הכוחות בשטח העלתה פגיעה בגדר בשלוש נקודות לאורך הגבול". הפגיעות בגדר אותרו במרחקים גדולים זו מזו, מגזרת הר דב ועד לאזור מטולה. "הפגיעה בגדר הינה אירוע חמור ביותר", נמסר מהצבא, "צה"ל רואה בממשלת לבנון כאחראית לנעשה משטחה". במערכת הביטחון מעריכים כי החבלה בגדר נעשתה ביום-יומיים האחרונים, וכי מדובר במסר שניסה להעביר הארגון בתגובה לתקיפת כלי הרכב שלו ביום רביעי.

לפי מקורות סוריים, מל"ט ישראלי תקף רכב שבו נסעו פעילי חיזבאללה בשטח סוריה סמוך לגבול עם לבנון. לדברי המקורות, הלוחמים ברחו לפני שהרכב נפגע ואיש לא נהרג. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית מסרה כי הרכב הותקף באזור הכפר יאבוס. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ