גנץ במליאת הכנסת: "לקחתי על עצמי את המשימה לשמור על הדמוקרטיה"

בדברים שנשא לציון יום השואה, לאחר החתימה על ההסכם הקואליציוני עם הליכוד, אמר יו"ר כחול לבן כי כשמגיפה מסוכנת משתוללת, המחויבות להוות דוגמה לאזרחי ישראל ולכל העמים נדרשת יותר"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ מדליק נר בטקס יום השואה בכנסת
גנץ מדליק נר בטקס יום השואה בכנסתצילום: עדינה ולמן / דוברו

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר הבוקר (שלישי) בנאום במליאת הכנסת לציון יום השואה כי לקח על עצמו "משימה לשמור על הדמוקרטיה". אתמול חתם גנץ על הסכם להקמת ממשלה עם הליכוד, שבמסגרתו הוא אמור להתמנות לראש הממשלה בעוד כשנה וחצי, ועד אז יוגדר ראש הממשלה החלופי.

"אני מאמין שהדמוקרטיה היא מקור הכוח המשמעותי שלנו כחברה", אמר גנץ, "עלינו להוות דוגמה לאזרחי ישראל, ודוגמה לכל העמים. בימים כאלה, כשמגיפה מסוכנת משתוללת, המחויבות הזאת נדרשת יותר. לשמור על המדינה, וגם לשמור על בני הדור ההוא. אנחנו מחויבים לשמור על בריאותם ואנחנו מחויבים לדאוג לרווחתם, הפיזית והנפשית".

מליאת הכנסת, הבוקרצילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

האזינו ל"השבוע", הפודקאסט של "הארץ": 

השבוע, פרק 121

נתניהו הצליח להקים ממשלה. עכשיו הוא מתחיל לטרפד את הכניסה של גנץ לבלפור

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

הליכוד וכחול לבן חתמו אתמול על הסכם קואליציוני, לקראת הקמת ממשלה משותפת לשלוש שנים. כעת צפויות גם השותפות האחרות בגוש הימין-חרדים לחתום על הסכמים, ולאחר מכן יפתחו הצדדים בהליכי החקיקה שיסדירו את הרוטציה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין גנץ. 

לפי הסיכום, נתניהו יעמוד תחילה בראש הממשלה, ולאחר שנה וחצי יפנה את מקומו לגנץ, שיכהן עד אז כשר הביטחון וכממלא מקום ראש הממשלה. לפי הסיכום, אם הכנסת תפוזר לפני הרוטציה גנץ ייכנס לתפקיד ראש הממשלה, ואם בג"ץ יפסול את נתניהו מלכהן בתפקידו יתקיימו בחירות נוספות. הצדדים סיכמו כי לנתניהו תהיה זכות וטו על מינוי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה הבאים. כהונתו של ממלא מקום הפרקליט דן אלדד תוארך בחצי שנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ