תושב עוטף עזה הורשע בהברחת סחורות לרצועה באמצעות גורם הקשור לחמאס

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את מיכאל פרץ בשורת עבירות ביטחוניות על כך שהעביר מוצרי ברזל לסוחרים עזתיים, אף שידע שאחד מהם חשוד במסירת סחורות לחמאס. השופטים כתבו כי הוא "עשה מעשה שיש בו כדי לפגוע בביטחון המדינה"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרץ בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ב-2015
פרץ (מכוסה במעיל) בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ב-2015צילום: אליהו הרשקוביץ

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (ראשון) את מיכאל פרץ, תושב עוטף עזה, בשורה של עבירות ביטחוניות, לאחר שהבריח סחורה לרצועה באמצעות סוחרים עזתיים, בהם גורם הקשור לחמאס. "גם אם נאמץ את הגישה המקלה עם הנאשם כי לא התכוון לפגוע בביטחון המדינה... עדיין הוא עשה מעשה שיש בו כדי לפגוע בביטחון המדינה", כתבו השופטים בהכרעת הדין.

פרץ, תושב היישוב מבטחים בעוטף עזה, הורשע בכך שמסוף שנת 2013 ועד תחילת שנת 2015 הוא סיפק סחורות, בעיקר מוצרי ברזל, לסוחרים מעזה - אחד מהם קשור לחמאס שפעילות הסחר עמו נאסרה. על אף שמשרד הביטחון הזהיר אותו כי עליו להפסיק להעביר מוצרים לסוחר, משום שהוא נחשד בהעברת סחורות לחמאס, המשיך פרץ לעשות זאת תוך שימוש בדרכים עקיפות, הסוואת הציוד והערמה על מתאם פעולות צה"ל בשטחים המתפעל את המעברים. 

השופטים נתן זלוצ'ובר, יעל רז-לוי ושלמה פרידלנדר הרשיעו אותו במגע עם סוכן זר, איסור פעולה ברכוש טרור, קשירת קשר לפשע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עם זאת, הם זיכו אותו מהעבירה שיוחסה לו בכתב האישום - סיוע לאויב במלחמה. מלבד העבירות הביטחוניות, הוא הורשע גם בעבירות מס, הלבנת הון והונאת נושים לאחר שלא דיווח על הכנסות בגובה מיליוני שקלים.

בהכרעת הדין מתחו השופטים ביקורת על התנהלותו של פרץ במהלך המשפט ואמרו כי הוא ביטל בזחיחות את העבירות שיוחסו לו. "התרשמנו כי הנאשם הודף את כל ההאשמות כנגדו באופן גורף, כי הוא יודע להתבטא ולעמוד על שלו, לנווט את התשובות כפי שהוא רואה לנכון, הוא חזר ונמנע מלהשיב באמת על שאלות קשות, והמשיך לענות סחור סחור", אמרו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ