חיילים ירו לעבר אדם שחצה את הגבול מלבנון לישראל; הוא נפצע באורח קשה

לפי הודעת הצבא, התקרית אירעה בעת מארב שגרתי בהר דב והיא מתוחקרת. בערוץ אלמנאר דווח כי הפצוע הוא רועה צאן סורי שעובד אצל אזרח לבנוני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבול לבנון, באפריל
גבול לבנון, באפרילצילום: גיל אליהו

חיילים ירו לעבר אדם חשוד שחצה את הגבול מלבנון לישראל - כך נמסר בצהריים (ראשון) מדובר צה"ל. האדם שנורה נפצע באורח קשה ופונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. על גופו לא נמצא נשק. החשוד הוא אזרח סורי, ובערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דווח כי מדובר ברועה צאן שעובד בלבנון.

תחקיר ראשוני של התקרית העלה כי החשוד הגיע לגדר עם עדר כבשים. כוח של לוחמי גולני, שעסק בפעילות מבצעית שגרתית באזור הר דב, זיהה אדם שחוצה את הגבול משטח לבנון לישראל. לאחר שאחד המפקדים ירה באוויר כמה קליעים, החל החשוד להימלט מהחיילים, בעודו נמצא כמאה מטרים בתוך שטח ישראל. החיילים החלו להתקרב אל החשוד, ולאחר שהמפקד הבחין בתנועה חשודה שלו הוא ירה לעברו ופצע אותו. נבדקת האפשרות שמדובר בפעיל חיזבאללה שביקש לבחון את הערנות של צה"ל. בשבועות האחרונים העלה הצבא את רמת הכוננות באזור בשל עלייה במספר החדירות של מבריחים והתגברות הפעילות של פעילי טרור.

בתחילת החודש עצר צה"ל חמישה אזרחי סודאן סמוך לגבול עם לבנון. בהודעת הצבא נאמר כי החמישה ניסו להיכנס לשטח ישראל מעל גדר הגבול. החמישה ניסו לחצות את הגבול לישראל על מנת למצוא בה עבודה, אך נאלצו לשוב ללבנון.

לפני כחודש הודיע צה"ל כי זוהו פגיעות בשלוש נקודות לאורך גדר הגבול עם לבנון. לא היתה חדירה לישראל. עוד דווח כי צה"ל ירה פצצות תאורה עקב התראות גדר בגבול לבנון, וכי חיילים סרקו את האזור כדי לשלול מקרה של חדירה. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ